7 květnových novinek, kterým neodoláte

Aktuality Knižní klub | 4. května 2024

Máj, lásky čas – a taky napětí, lepšího života i silných osudů! V květnu totiž vyjde celá řada knižních novinek napříč žánry, které si zaslouží vaši pozornost. Inspirujte se naším výběrem těch, na které se těšíme úplně nejvíc.

 Celý článek

DEJTE SVÉMU ŽIVOTU JEŠTĚ JEDNU ŠANCI

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Chuck Pahniuk je jeden z mála autorů, kteří dovedou i v dnešní prý rezistentní době šokovat. Míří na hlavu, do srdce, do střev a níž. Chce zasáhnout skutečná tabu a ne ta mediálně milovaná. Je to přesný diagnostik a skrz americkou kulturu rentgenuje i evropské neduhy.

 Celý článek

Čas na výsadbu rajčat

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Že nemáte zahradu? Vynahraďte si to a vytvořte miniaturní rozkvetlý záhon přímo na balkoně. V knize najdete inspiraci pro každé roční období: žluto-bílou kreaci pro jarní probuzení, romantickou s růžemi na léto a aranžmá v chladných tónech pro období podzimu a zimy.

 Celý článek

Muži chtějí sex, ženy lásku

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Tohle tvrzení, které zní zjednodušeně, většinu lidí (a hlavně žen) popouzí. Asi proto, že na něm je dost pravdy...

 Celý článek

Muž renesančních zájmů Conan Doyle vymyslel geniálního detektiva

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Byl dobrodruhem i vynálezcem, jako jeden z prvních vlastnil auto, propagoval začínající lyžování. Arthur Conan Doyle působil i jako válečný zpravodaj a byl aktivní v politice. A kromě toho jakoby mimochodem vymyslel nejslavnějšího literárního detektiva všech dob. Britský spisovatel, od jehož úmrtí uplynulo ve středu 80 let, v něm vytvořil postavu, jejíž sláva přesáhla hranice fikce.

 Celý článek

Magnesia Litera 2010

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Výroční knižní ceny Magnesia Litera čekají v 9. ročníku významné novinky. Aby lépe naplňovaly své poslání – popularizaci kvalitní literatury – provedlo pořádající občanské sdružení Litera několik změn ve statutu cen, které se týkají systému výběru vítězných knih. Smyslem těchto změn je posílit šance původní české tvorby na zisk titulu Kniha roku, zvláště pak prózy.

 Celý článek

Francouzská kuchyně do kapsy

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Shledávání minulostí s přítomností

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Irská prozaička Anne Enrightová (nar. 1962) je uznávanou autorkou v rámci britské literatury a románem Shledání, za nějž získala v říjnu 2007 Man Bookerovu cenu, vstupuje i do širšího povědomí čtenářů literatury světové (dílo postupně vyjde ve více než třiceti zemích).

 Celý článek

Seznamte se: Harry Mulisch

Aktuality Marcel Kupka | 13. srpna 2010

Co mají společného Jablonec nad Nisou, židovská matka, otec, kolaborující za druhé světové války s okupačním režimem v Holandsku, velká trojka" poválečných holandských spisovatelů? Jedno jméno - Harry Mulisch. Právě jemu je tento článek věnován. Proč právě jemu? Důvod je jednoduchý - v českém jazyce (poprvé) vyšlo Mulischovo nejslavnější (též zfilmované) dílo "Objevení nebe". Pojďme se s tímto zajímavým autorem seznámit blíže. "

 Celý článek