6 únorových novinek, se kterými snadno přečkáte zimu

Aktuality Knižní klub | 29. ledna 2024

Taky už se vám zima zdá téměř nekonečná? Naštěstí už zbývá jen její nejkratší měsíc – a ten navíc díky chystaným knižním novinkám uteče raz dva! Podívejte se, na které se těšíme nejvíc.

 Celý článek

Chaos světa a ráj srdce

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

„Nikdo už není celý a úplný tam, kde je,“ odpovídá jedna z hlavních hrdinek knihy Alhambra, když se jí manžel zeptá, kdy byla naposledy duchem i tělem alespoň jeden den na jednom místě.

 Celý článek

Křest knihy Arnošta Lustiga Modrý den

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Spisovatel Arnošt Lustig uvedl svou novou knihu, kterou pod názvem Modrý den vydalo nakladatelství Knižní Klub. Slovo „novou“ není však zcela na místě, protože kniha vlastně přináší tři první Lustigovy povídkové knihy, vydané postupně počínaje rokem 1957 (Noc a naděje, Démanty noci a Ulice ztracených bratří), jež však autor podstatně doplnil. Sám zdůrazňuje, že doplnil, nikoli přepracoval. Autor: Petr Kovařík Zdroj: Pražský deník, str. 27 KULTURA / PRAHA Jindřich Jůzl, literární historik a autor doslovu Vladimír Karfík, Arnošt Lustig a Denisa Novotná Arnošt Lustig a Denisa Novotná Arnošt Lustig a Denisa Novotná Vladimír Karfík a Arnošt Lustig

 Celý článek

Číňané léčí člověka, ne jen jeho tělo

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

MUDr. Ludmilu Bendovou pobodal před 17 lety v nemocnici muž. Lékaři bojovali několik měsíců o její život. Za to, že dnes může chodit a normálně žít, nevděčí jen jim, ale i tradiční čínské medicíně (TČM). Zaujala ji natolik, že několikrát absolvovala školení a praxi přímo v Číně.Společně s přáteli založila i Česko slovenskou SinoBiologickou společnost. Ta spolupracuje s vysokou školou tradiční čínské medicíny v Pekingu. Zve čínské lékaře, kteří u nás vyučují české kolegy i laiky. Doktorka Bendová má svou ordinaci v Praze. Autor: Petr Veselý Zdroj: STYL str. 18 Zdraví, 14.10.2008

 Celý článek

DEJTE SVÉMU ŽIVOTU JEŠTĚ JEDNU ŠANCI

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Chuck Pahniuk je jeden z mála autorů, kteří dovedou i v dnešní prý rezistentní době šokovat. Míří na hlavu, do srdce, do střev a níž. Chce zasáhnout skutečná tabu a ne ta mediálně milovaná. Je to přesný diagnostik a skrz americkou kulturu rentgenuje i evropské neduhy.

 Celý článek

Čas na výsadbu rajčat

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Že nemáte zahradu? Vynahraďte si to a vytvořte miniaturní rozkvetlý záhon přímo na balkoně. V knize najdete inspiraci pro každé roční období: žluto-bílou kreaci pro jarní probuzení, romantickou s růžemi na léto a aranžmá v chladných tónech pro období podzimu a zimy.

 Celý článek

Muži chtějí sex, ženy lásku

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Tohle tvrzení, které zní zjednodušeně, většinu lidí (a hlavně žen) popouzí. Asi proto, že na něm je dost pravdy...

 Celý článek

Muž renesančních zájmů Conan Doyle vymyslel geniálního detektiva

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Byl dobrodruhem i vynálezcem, jako jeden z prvních vlastnil auto, propagoval začínající lyžování. Arthur Conan Doyle působil i jako válečný zpravodaj a byl aktivní v politice. A kromě toho jakoby mimochodem vymyslel nejslavnějšího literárního detektiva všech dob. Britský spisovatel, od jehož úmrtí uplynulo ve středu 80 let, v něm vytvořil postavu, jejíž sláva přesáhla hranice fikce.

 Celý článek

Magnesia Litera 2010

Aktuality Knižní klub | 13. srpna 2010

Výroční knižní ceny Magnesia Litera čekají v 9. ročníku významné novinky. Aby lépe naplňovaly své poslání – popularizaci kvalitní literatury – provedlo pořádající občanské sdružení Litera několik změn ve statutu cen, které se týkají systému výběru vítězných knih. Smyslem těchto změn je posílit šance původní české tvorby na zisk titulu Kniha roku, zvláště pak prózy.

 Celý článek