8 červnových novinek, které vám zkrátí čekání na prázdniny

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 29. května 2023

Červen bude na novinky opravdu bohatý – na své si přijdou milovníci fantasy, krimi, životopisů i legendárních „odeonek“. Vybrali jsme pro vás několik knih, které vás vtáhnou natolik, že vám jindy nekonečné čekání na letní dovolenou bude připadat jako okamžik.

 Celý článek

Cukrářka Mirka Slavíková odhaluje kouzlo dezertu""

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Americký pekanový pie doporučuje pro slavnostní vánoční tabuli vyhlášená česká cukrářka Mirka Slavíková. Přestože si prý svátky zpestřuje zvyky z různých zemí, na domácí tradici lpí. Profesorka umělecké cukrařiny, která tituly a vyznamenání získala při svém působení v Africe, v USA, nebo Francii, si potrpí na vanilkové rohlíčky. Ve své nové knize Kouzlo dezertu ale nabízí recepty, které aspirují na výtvarné dílo. Zdroj: Zpravodajství ČTK, 18.12.2008

 Celý článek

Světový bestseller loňského roku vychází také v češtině

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Nejprodávanější kniha loňského roku román britského autora Kena Folletta Na věky věků vychází také v češtině. Historický román dosud vyšel ve 30 zemích a prodalo se ho celkem přes 4,5 milionu výtisků, řekla dnes ČTK Denisa Novotná z nakladatelství Euromedia Group. Knihu v překladu Libuše a Luboše Trávníčkových vydává Knižní klub.

 Celý článek

Christie & Lachard: Vražda Rogera Ackroyda

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Knižní klub už dlouho vydává romány Agathy Christie, nyní to zkouší i s jejich komiksovými verzemi, které pro francouzské nakladatelství Emmanuel Proust Editions pořizují různí výtvarníci.

 Celý článek

Smrt Boha

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Je mu čtyřiašedesát a bojí se smrti. Píše o ní už třicet let a zdá se, že to dosud jako terapie příliš nezabralo. Přiznaná obava z konce života je nejen hlavním motivem jednadvacáté knihy britského prozaika Juliana Barnese, ale také tím nejlepším kořením - což zní možná cynicky, je to ale zcela v Barnesově stylu.

 Celý článek

Kubánská autorka píše o dospívání na ostrově svobody""

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Pohled na režim Fidela Castra formou deníčku mladé dívky přináší kniha kubánské autorky Wendy Guerrové Všichni odcházejí, která vychází v češtině. Básnířka a prozaička z Kuby na rozdíl od mnoha krajanů neodešla - říká, že zůstává i proto, aby mohla psát o tom, co se na ostrově děje. Tisková konference s Wendy Guerra v Institutu Cervantes, zleva Jindřich Jůzl Wendy Guerra a Denisa Novotná Autogramiáda Wendy Guerra v Luxoru Wendy Guerra

 Celý článek

Rok kohouta by v lékárně měli dostávat na předpis

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Jsi nesnášenlivá, věčně podrážděná, hysterická kráva!“ Tohle řval na Terezu Boučkovou její muž, můžeme-li považovat deníkovou prózu Rok kohouta za zcela autentickou. A podobné lichotky na ni bude ještě nějakou dobu řvát i spousta čtenářů on-line diskusí u článků a rozhovorů, v nichž je nemilosrdně roztínán gordický uzel na životě dcery komunisty-nekomunisty, spisovatele a dramatika Pavla Kohouta. O jejím novém autobiografi ckém románu se bude dlouho mluvit nejen v kulturních kruzích – nehledě na to, že Rok kohouta je výborně napsaný příběh plný vnitřní dynamiky, vášní a lákavých detektivních pátraček pro zasvěcené, jde v něm navíc o politická a společenská tabu. Autor: Kateřina Kadlecová Zdroj: Reflex str. 61 Labyrint kultury - Do černého, 19.6.2008

 Celý článek

Docela tvrdá holka

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Kniha Bílej kůň, žlutej drak, se kterou v letošní soutěži Knižního klubu vyhrála autorka Lan Pham Thi, není románem, jak se tvrdí na přebalu, ale spíš úvodem k románu. Osmnáctiletá česká Vietnamka žije s rodiči na malém městě, obklopena sítí korupce a rasově motivovaného nepřátelství, na kterém se shodne policista se skinem, starostou a nakonec i s nejlepším českým „přítelem“. To je výchozí situace a my chceme vědět, co bude dál. Podaří se hrdince utkat se s drakem Temnot? Bohužel se to nedozvíme. Přesto knihu stojí za to přečíst a možná i dvakrát. Těch několik ostře nahozených momentek, proložených pohádkou o dračím králi a efektními fotografiemi skal, moře a buddhistických oltářů, tvoří kompaktní celek vypovídající o střetu dvou světů: českého maloměsta, kde se Vietnamcům tyká a lidé v nich v nejlepším případě vidí užitečné šmelináře, a niterného světa vietnamské komunity, kde mají dobro a zlo na starosti draci a moudrost se hledá u duší zemřelých.

 Celý článek

Kdo (se) sešel?

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

„Pokud v devatenácti spočítáte lidi, které milujete, na prstech jedné ruky, ani ve čtyřiceti nehrozí, že by vám došly prsty na té druhé.“ To je zřejmě nejpronikavější věta z románu Shledání irské autorky Anne Enrightové (1962), za nějž před dvěma lety obdržela Man Bookerovu cenu.

 Celý článek