8 červnových novinek, které vám zkrátí čekání na prázdniny

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 29. května 2023

Červen bude na novinky opravdu bohatý – na své si přijdou milovníci fantasy, krimi, životopisů i legendárních „odeonek“. Vybrali jsme pro vás několik knih, které vás vtáhnou natolik, že vám jindy nekonečné čekání na letní dovolenou bude připadat jako okamžik.

 Celý článek

Nejvtipnější kniha roku 2008

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Pětačtyřicetiletý Američan Michael Chabon, autor sedmi románů a dvou povídkových souborů, dostal roku 2001 Pulitzera za Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye. Pozor, Pulitzer není totéž co Alzheimer! Pulitzer značí, že Chabon vévodí ve žlutém dresu velmi širokému pelotonu amerických hypertalentovaných autorů středního věku, na jejichž české překlady už se tato rubrika snažila v minulosti upozornit.

 Celý článek

Divoký vesmír viděný z nudné Země

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Utáhněme si bezpečnostní pásy a vydejme se na fascinující cestu prostorem a časem. Zhruba tak zve sir Arthur C. Clark čtenáře na stránky Dějin astronomie.

 Celý článek

Po Valentýnu - porno a slzy

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Přebírá klišé románů o postavách s traumatem, plakátově vykresluje postavy, přesto však má román Po Valentýnu Esther J. Endingové smysl číst.

 Celý článek

Levá ruka boží: kontroverzní román, který zaujme

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Levá ruka boží je název prvního dílu nové trilogie Paula Hoffmana. Podle některých jazyků má předpoklady stát se světovým bestsellerem, o čemž svědčí třeba fakt, že kniha vyšla současně ve více než dvaceti zemích světa a provází ji velká reklamní kampaň. U nás je jejím hlavním distributorem nakladatelství Knižní klub.

 Celý článek

Dračí jezdec dospívá spolu se svým autorem

Recenze Pavlína Bayerová | 13. srpna 2010

Che Guevarova snacha

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Když jsme si dali s kubánskou spisovatelkou Wendy Guerrou (38) na Pražském hradě svařené víno, tak se zasnila a vyprávěla, že když měla první, bolestivou menstruaci, její máma nesehnala v celé Havaně žádné léky, tak jí svařila rumunské červené víno, kterému říkala Ceauşeskova pomsta. Z dětství si prý pamatuje i Maxipsa Fíka (Fík el Maxiperro), kterého na Kubě dávali v televizi. Do Prahy přiletěla letos v květnu uvést svůj román – deník nazvaný Všichni odcházejí, který vyšel před nedávnem v češtině. Autoři: Milan Šíma, Stanislav Škoda Zdroj: Reflex str. 52 Rozhovor, 24.7.2008

 Celý článek

Puritánští Angličané jsou mýtus

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Mezi šesticí knih nominovaných na letošní prestižní Man Bookerovu cenu byla i nejnovější próza britského autora Iana McEwana Na Chesilské pláži. V překladu Ladislava Šenkyříka ji právě vydalo nakladatelství Odeon. Autor: Ondřej Horák Zdroj: Lidové noviny str. 19, Kultura, 28.11.2007

 Celý článek

Příběh Zeldy Fitzgeraldové mě pronásledoval několik let

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Francouzský spisovatel Gilles Leroy (1958) studoval literaturu, ale z univerzity zběhl a začal cestovat a pracovat jako novinář. Debutoval románem Habibi v roce 1987. Následovala desítka dalších próz, zejména Ruský milenec (L’Amant russe, 2002), Dospívání (Grandir, 2004) a Champsecret (2005). Za knihu Alabama Song dostal v roce 2007 prestižní francouzské literární ocenění – Goncourtovu cenu. Nyní vyšla i v češtině. V jeho románech nacházíme často autobiografické motivy, postavy zbožňované matky a dětinského otce, stejně jako témata související s homosexualitou, nemožností milovat či uniknout ze zoufalého vztahu.

 Celý článek