8 červnových novinek, které vám zkrátí čekání na prázdniny

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 29. května 2023

Červen bude na novinky opravdu bohatý – na své si přijdou milovníci fantasy, krimi, životopisů i legendárních „odeonek“. Vybrali jsme pro vás několik knih, které vás vtáhnou natolik, že vám jindy nekonečné čekání na letní dovolenou bude připadat jako okamžik.

 Celý článek

Zwagerman Joost - Šest hvězdiček

Recenze Pavlína Bayerová | 13. srpna 2010

Román Nizozemce Joosta Zwagermana Šest hvězdiček vyšel česky.

 Celý článek

TAJEMSTVÍ, které mění život...

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Kniha Tajemství se stala světovým bestsellerem s více než 11 miliony prodaných výtisků ve třiceti jazycích. Nyní dorazila také k nám. A jaké je tedy její tajemství, které nám údajně může změnit život?

 Celý článek

Karibský eden zavalený drogami

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Po celý rok sem míří mladí lidé z celého světa, aby si užili krásu tohoto karibského ostrova a – laciných drog. Naši reportéři se podívali do ráje, který se postupně mění v drogové peklo...

 Celý článek

Nový Sputnik, stará láska

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Starý dobrý Murakami je zpátky. Murakami, který píše pro nejmasovější publikum, ale těší se na něj i literární kritici. Japonská literární hvězda představuje zkrátka kvalitní značku — konvenční, spolehlivou a intelektuální, která jako každá sériově oblíbená věc podléhá mírné společenské devalvaci.

 Celý článek

Hoši, trochu Hitlera kousneme

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Když je možné zahlédnout, jak někdo ten román čte v metru, už se dá mluvit o velikém úspěchu. Řeč je o debutové próze Jiřího Šulce Dva proti Říši, díky níž se stal vloni autor vítězem Literární ceny Knižního klubu. Autor: Ondřej Horák Zdroj: Lidové noviny str. 20 Kultura, 19.11.2008

 Celý článek

Mravoličný příběh ze staré Prahy

Recenze Pavlína Bayerová | 13. srpna 2010

Nikdy nevěšte hlavu, moji milí! Ať je sebehůř, ještě jsme tu my, mocné síly!“ Těch „mocných sil“ bylo v Praze v druhé polovině 19. století opravdu mnoho. A když ne ve skutečnosti, tak alespoň v knížce Evy Hudečkové (*1949) Tajemství pražského šotka. Náhodný kolemjdoucí tu mohl vidět létající koberec, setkat se s čarodějnicí Habaďůrou či s pražským šotkem.

 Celý článek

Příliš zřetelné odrazy

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Proslulý Novozélanďan Lloyd Jones a jeho Pan Pip Román Lloyda Jonese je zaměřen na možnosti vyprávění příběhů.Jeho vlastní příběh se však časem stává neduživým.

 Celý článek

Marley a já

Recenze Knižní klub | 13. srpna 2010

Manželé John a Jennifer Groganovi (Owen Wilson a Jennifer Aniston) se pozvolna odhodlávají k dalšímu důležitému kroku ve společném životě. On má tušení, že Ona by chtěla děťátko, ale sám si ještě není jistý. Vymyslí tedy ďábelský oddalovací plán v podobě dárkového štěňátka.Dostane jméno Marley (podle zpěváka Boba) a ledva Jennifer odjede na pár dní pracovně mimo město, John zjistí, že si pořídili chlupaté ztělesnění pekla na Zemi. Marley je naprosto nezvladatelný živel, demolující cokoli, kdykoli, jakkoli. Neudržitelný, nevychovatelný. Ale své lidi má upřímně rád a oni se jej nedokážou zříct. Léta běží a ke psovi přibude první dítě, druhé dítě, dovolená v Irsku...

 Celý článek