6 únorových novinek, se kterými snadno přečkáte zimu

Aktuality Knižní klub | 29. ledna 2024

Taky už se vám zima zdá téměř nekonečná? Naštěstí už zbývá jen její nejkratší měsíc – a ten navíc díky chystaným knižním novinkám uteče raz dva! Podívejte se, na které se těšíme nejvíc.

 Celý článek

Máchův Máj v novém kabátku

Recenze Eva Francová | 16. února 2024

Když se spojí dva velcí umělci – Karel Hynek Mácha a Míla Fürstová – nemůže vzniknout nic jiného než velkolepé dílo.

 Celý článek

Cesta za vyvolenou láskou nemusí být tak jednoznačná …

Recenze Tereza Englická | 14. února 2024

Kniha Holka mých snů nám přináší sladkou romantickou komedii o semestru v Pittsburgu, čtyřech dívkách a velké lásce. Spoluautorky Rachael Lippincott a Alyson Derick společně napsaly hodně čtivý slow-rom příběh z prostředí vysoké školy v Pittsburgu. 

 Celý článek

Slova, která nelze uchopit:Abstraktní svět pro malé čtenáře

Recenze Simona Krchová | 12. února 2024

Pokud máte dítě, které se zajímá o svět kolem sebe a chce vědět, proč se věci dějí tak, jak se dějí, pak je kniha Na co nemůžeš sáhnout výbornou volbou.

 Celý článek

Recenze knižního bestselleru Poslední gambit

Recenze Barbora Cirklová | 10. února 2024

Podle Wikipedie je gambit šachové zahájení, ve kterém hráč obětuje materiál, aby dosáhl nějaké poziční výhody, zostření hry nebo znepřehlednění poziceMusím tedy podotknout – k této knize výborný název.

 Celý článek

Neobvyklý návod na to, jak se stát sama sebou

Recenze Zuzana Erbenová | 8. února 2024

Chcete zažít příjemné, romantické čtení o dívce od vedle? Tak zkuste tenhle příběh o Olivii, která najde svoje já, a přitom zjistí, že má víc sil a víc přátel, než si do té doby myslela.

 Celý článek

Antologie bajek nejtemnějších

Recenze Eva Marešová | 6. února 2024

20 povídek od známých autorů, které nemohou zklamat. Bylo by skutečně těžké rozpoznat dobro, kdyby neexistovalo zlo. Pohádky jsou jich také plné a všichni jsme na nich vyrůstali. Odhalme spolu temnou stranu příběhů a zvraty, které nečekáte.

 Celý článek

Zřejmě nejkontroverznější pojetí známého eposu

Recenze Eva Marešová | 4. února 2024

Příběh věnovaný třem generacím silných žen. To bylo to první, co mě na knize hned upoutalo. Síla ženy, jež je schopná čelit nepřízni osudu. Ten, kdo nám ublíží, nám může prokázat tu největší službu.

 Celý článek

Co spojuje mladou vinařku z Londýna a primabalerínu z Milána?

Recenze Markéta Pospíšilová | 2. února 2024

Hledáte příjemnou oddechovku s romantickým příběhem, šmrnclou záhadným tajemstvím, pátráním po svých kořenech a okamžikem, kdy se minulost prolne s přítomností? Tohle všechno Vám nabídne kniha Italská dcera.

 Celý článek