9 ŘÍJNOVÝCH KNIH, KTERÉ NUTNĚ POTŘEBUJEME

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 19. září 2022

Podzim knihám prostě svědčí! Koneckonců znáte lepší způsob, jak strávit deštivý a mlžný večer, než zalézt si pod deku s dobrou knihou a hrnkem čaje? My ne! Tady je 9 knižních novinek, na které se těšíme úplně nejvíc!

 Celý článek

Co vše jste ochotní podniknout pro své milované?

Recenze Kateřina Málková | 30. září 2022

Jeho poslední slova, rodinné drama autorky Laury Dave, se svou výtečnou psychologií postav, odhalí pár kostlivců ve skříni a nabídne příběh, zabývající se otázkou "obětování" v rámci rodičovské lásky.

 Celý článek

Během pandemie se nepřestalo vraždit...

Recenze Kateřina Málková | 28. září 2022

Sedmé pokračování oblíbené série švédských autorů Rolfa a Cilly Börjlindových nás překvapí svým pohotovým přizpůsobením děje do současných dějin. Román Milosrdný samaritán se odehrává ve Švédsku, v roce 2021, během světové krize.

 Celý článek

Křest knihy Marka Epsteina Země

Setkání s autory Knižní klub | 27. září 2022

Srdečně Vás zveme na křest knihy Marka Epsteina Země, který se koná v úterý 11. října od 17:00, v Paláci  knih Luxor (kavárna 1. patro, Václavské nám. 41, Praha 1). Knihu pokřtí Jaroslav Sedláček.

 

 Celý článek

Peníze, dítě, nebo život? Maverick má před sebou těžké rozhodnutí

Recenze Klára Parmová | 26. září 2022

Růže v betonu je nejnovější knížkou autorky Angie Thomasové, která napsala například Vypálenou nenávist (podle této knihy se natočil i film na Netflix). Hlavní postavou je sedmnáctiletý Maverick, který najednou zjistí, že má dítě.

 Celý článek

Dovolená, na kterou už v životě nezapomenete

Recenze Markéta Pospíšilová | 24. září 2022

Celý rok se těšíte až přijde den, kdy sbalíte celé rodině kufry a vyrazíte společně za sluníčkem, vstříc novým zážitkům. Ovšem místo očekávané letní pohody a radostných chvil se váš život sesype jako domeček z karet.

 Celý článek

V Orlických horách číhá zlo!

Recenze Petra Pilátová | 22. září 2022

Počasí je stále sychravější a Vy hledáte knihu, která bude ideální do takového počasí? Mysteriózní thriller Šepot z lesa od Kateřiny Surmanové je to pravé napínavé čtení, ze kterého budete mít husí kůži i když budete zachumlaní pod dekou.

 Celý článek

Křest knihy Tomáše Zástěry OPOUŠTÍM OSTROV

Setkání s autory Knižní klub | 22. září 2022

Srdečně vás zveme na křest knihy Tomáše Zástěry OPOUŠTÍM OSTROV, který se koná ve středu 12. října od 18:00, v Paláci knih Luxor (kavárna 1. patro, Václavské nám. 41, Praha 1). Knihu pokřtí Leoš Mareš. Moderovat bude Jakub Kotek.

 

 Celý článek

Vítězem letošní LITERÁRNÍ CENY se stal román KŘEHKOST

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 22. září 2022

Laureátem 27. ročníku Literární ceny Knižního klubu se stal Jan Váňa s knihou Křehkost. Jeho rukopis se prosadil v konkurenci 70 zaslaných prací. Odměnou vítězovi je vydání knihy pod nakladatelskou značkou Knižní klub a prémie 100 000 Kč.

 Celý článek