Stříbrná cesta je úspěšná, protože se vymyká, říká Stina Jackson

Rozhovory Knižní klub | 24. října 2019

Temný thriller Stiny Jackson získal ocenění za nejlepší skandinávské krimi roku, které v minulých letech získali například Jo Nesbo nebo Stieg Larsson. Stříbrná cesty nyní vyšla česky a autorka nám prozradila, za jak dramatických okolností vznikla.

 Celý článek

K sériovým vrahům mám blízko, říká autor bestselleru Šelma

Rozhovory Knižní klub | 4. října 2019

Andrew Mayne je českým čtenářům známý zejména jako autor mrazivých thrillerů Šelma, Hračkář a Teorie vraždy. Jak prozradil v exkluzivním rozhovoru, k sériovým vraždám má blíž než většina spisovatelů…

 Celý článek

Od vražd si neodpočinu ani v létě, říká Angela Marsonsová

Rozhovory Knižní klub | 11. června 2019

Patří mezi nejúspěšnější autorky krimi a ani v létě si od zločinů nedá pokoj! Angela Marsonsová v našem rozhovoru prozradila, jaké má plány na léto, kolik má vlastně psů i jak by dovolenou trávila Kim Stoneová!

 Celý článek

O (bez)vadné Francii s Klárou Notaro

Rozhovory Knižní klub | 11. dubna 2019

Odeon vydal sbírku povídek překladatelky a novinářky Kláry Notaro. Svatba ve městě Chambéry zachycuje postavičky a příběhy, které tato „pařížská Češka“, jak o sobě mluví, nasbírala během 35 let, co žije ve Francii.

 Celý článek

Šéfedaktorka YOLI doporučuje nejlepší knihy pod stromeček!

Rozhovory Knižní klub | 5. prosince 2018

Šéfedaktorka nakladatelství YOLI Jana Balharová vybrala čtveřici knih, které podle ní letos nesmějí chybět pod stromečkem!

 Celý článek

Šéfredaktor Odeonu doporučuje nejlepší knihy pod stromeček!

Rozhovory Knižní klub | 5. prosince 2018

Jindřich Jůzl, šéfredaktor prestižního nakladatelství Odeon, vybral trojici knih, která podle něj letos rozhodně nesmějí chybět pod žádným vánočním stromečkem!

 Celý článek

Šéfredaktor LASERU doporučuje 5 fantastických knih pod stromeček!

Rozhovory Knižní klub | 5. prosince 2018

Má vousy, brýle a na stole hromadu knih. Kdo je to? Ne, Santa Claus ne! Je to Boris Hokr, šéfredaktor sci-fi a fantasy nakladatelství Laser, který si připravil ty nejfantastičtější knižní tipy v celém vesmíru!

 Celý článek