„Šla jsem s vlastní kůží na trh…“

Rozhovory Karolína Skácelová | 22. července 2021

Barbora Adamcová, talentovaná a mladá spisovatelka, která se rozhodla napsat příběh jí blízký. Chuť prázdna je její debutový román věnující se tématu anorexie. 

 Celý článek

Předpověď se musí konzumovat čerstvá, říká Alena Zárybnická

Rozhovory Vybíráme z médií: Metro.cz | 10. června 2021

Meteoroložku, moderátorku a dramaturgyni Alenu Zárybnickou není třeba dlouze představovat. Televizní diváci ji nejlépe znají jako oblíbenou rosničku, posluchači rádia zase jako zvídavou moderátorku.

 Celý článek

Zjistit se dá všechno, jenom je potřeba chtít, míní Ken Follett

Rozhovory Vybíráme z médií: MF DNES | 10. června 2021

Knihy spisovatele a nositele Řádu britského impéria Kena Folletta slaví celosvětový úspěch už téměř půl století. Globálně se jeho thrillerů i historických románů prodalo přes 200 milionů a se psaním 71letý autor zdaleka nekončí.

 Celý článek

Rád čtu knížky, u nichž žasnu

Rozhovory Karolína Skácelová a Helena Herynková | 28. května 2021

U příležitosti vydání nové knihy Tancuj, tancuj, tancuj, japonského spisovatele Haruki Murakamiho, jsme se sešli s dvorním překladatelem jeho příběhů. Tomáš Jurkovič nám prozradil nejen, jak složité je knihy z japonštiny překládat, ale i další perličky.

 Celý článek

Běh dějin podle Aleny Mornštajnové

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 21. května 2021

Pořád je to ona, ovšem tentokrát na prahu dystopie.

Román Listopád nás vrací na konec roku 1989 – a ukazuje, jak to mohlo dopadnout, kdyby revoluce nebyla sametová. Troufnout si na kurz kontrafaktuální historie se vyplatí!

 Celý článek

Michal Viewegh: autobiografický

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 21. května 2021

Michal Viewegh: Stále je jedním z nejčtenějších českých autorů současnosti. Vychází mu nový deník zachycující covidový rok 2020, dopsal Dulu, závěrečnou část své biotrilogie, a na prahu šedesátky bilancuje..

 

 Celý článek

Klára Janečková: Francouzský manžel je ze života

Rozhovory Knižní klub | 10. května 2021

Oblíbená spisovatelka Klára Janečková právě vydává svůj dvanáctý román. Přečtěte si rozhovor s autorkou o její nové knize i o tom, co plánuje do budoucna.

 Celý článek

Shari Lapena: Čtenáři milují vraždící sousedy

Rozhovory Radek Blažek | 3. května 2021

Na to, že je Shari Lapena zřejmě nejúspěšnější autorka thrillerů na světě, bylo překvapivě snadné domluvit si s ní rozhovor! "Vy jste z Prahy? Lonil jsem tam měla jet, ale kvůli koroně to nevyšlo. Snad za rok!" říká.

 Celý článek