Anders de la Motte - Bývalý policista spisovatelem

Rozhovory Knižní klub | 12. ledna 2021

Než se stal Anders de la Motte úspěšným spisovatelem, pracoval několik let jako policista a šéf ochranky.

Jak ho inspirovaly zkušenosti z jeho povolání a která místa ve Švédsku byste měli určitě navštívit, Vám prozradí v následujícím rozhovoru.

 Celý článek

Knihkupectví Luxor Chodov pod pokličkou

Rozhovory Karolína Skácelová | 23. října 2020

Jak se členům Knižního klubu nakupuje v knihkupectví Luxor na Chodově? Jaké knihy jsou teď nejvíce čtené a co právě čte personál? Vyzpovídali jsme pro vás 2 prodavačky tohoto knihkupectví.

 Celý článek

Exprimátorka Adriana Krnáčová vydává thriller Zpupnost

Rozhovory Page 9/2020 | 7. září 2020

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová vydává kriminální román Zpupnost, který nabídne pohled do nebezpečného pozadí komunální politiky. „Jde o thriller založený na čtyrech letech zkušeností z magistrátu,“ uvedla rodačka z Bratislavy.

 Celý článek

Ráda čtenáře vodím za nos, přiznává Shari Lapena

Rozhovory Radek Blažek | 14. května 2020

Autorka bestsellerů Manželé odvedle, Někdo cizí v domě a Nevítaný host nám poskytla výborný rozhovor o novince Jeden z nás. Pokud máte knihy této kanadské spisovatelky rádi, určitě čtěte dál!

 Celý článek

Můj další thriller se možná bude odehrávat v Praze. Daniel Cole se těší na setkání s českými čtenáři!

Rozhovory Knižní klub | 19. února 2020

Autor bestsellerů Hadrový panák a Loutkář kvůli epidemii koronaviru musel zrušit svou návštěvu České republiky, ale poskytl nám rozhovor alespoň po mailu, takže tenhle rozhovor s Danielem Colem můžete číst i bez roušky!

 Celý článek

Psát detektivky je nejlepší práce na světě!

Rozhovory Knižní klub | 16. ledna 2020

Švédský spisovatel Anders de la Motte se proslavil akčními technothrillery Game a MemoRandom, teď ale svět moderních technologií vystřídal za malou vesničku, kde si všichni vidí až do talíře. V exkluzivním rozhovoru nám prozradil, jak vznikla jeho nejnovější detektivka Zimní oheň!

 Celý článek

Hana Whitton: Z obrozenců si můžeme vzít příklad i dnes!

Rozhovory Knižní klub | 5. prosince 2019

Je schopná celý rok pilně pátrat v historických knihách a archivech, ale když se do psaní pustí, vydrží u něj až osmnáct hodin denně! Hana Whitton je česká autorka historických románů, která už přes 20 let žije v Anglii. Krátce před Vánoci navštívila Prahu a u té příležitosti nám poskytla exkluzivní rozhovor!

 Celý článek

Připravte se na drsné scény, varuje autor thrilleru Pamatuj na smrt

Rozhovory Knižní klub | 5. listopadu 2019

Thrillerů vychází spousta, ale v žánru young adult jsou výjimkou. Pamatuj na smrt, napínavý debut mladého českého autora Aleše Novotného, se od většiny knih pro teenagery výrazně liší. Aleše jsme proto vyzpovídali!

 Celý článek