Vlastimil Vondruška vydává Lucemburskou epopej

Rozhovory Vybíráme z médií: Literarky.cz | 4. listopadu 2022

„Pro mne je psaní stále smysl života a někdy i relaxace,“ přiznává Vlastimil Vondruška, který si přízeň čtenářů získal zejména historickým detektivními cykly – Hříšní lidé Království českého a renesanční Letopisy královské komory.

 Celý článek

V horách se vracím sám k sobě, říká italský spisovatel Paolo Cognetti

Rozhovory Vybíráme z médií: Lidové noviny | 19. srpna 2022

Spisovatel Paolo Cognetti svou útlou knížkou Osm hor okouzlil čtenáře nejen doma v Itálii, ale v mnoha evropských zemích. Do Prahy přijel na knižní veletrh a jeho český nakladatel (Odeon) byl možná až trochu zaskočen tím, jak velký zájem o něj byl.

 Celý článek

Tim Sullivan: V Zubaři jsem chtěl autismus zachytit citlivě

Rozhovory Radek Blažek | 11. dubna 2022

Jeho detektivka Zubař se stala jednou z nejprodávanějších knih letošního března. Teď nám anglický autor Tim Sullivan poskytl exkluzivní rozhovor!

 Celý článek

Michal Viewegh - 33 knih a 3 dcery

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín LUXOR | 29. března 2022

Je to přesně 30 let, co vtrhl na českou literární scénu. S Báječnými léty pod psa, živelnou energií a neotřelými názory. Viewegha četli v devadesátkách snad úplně všichni. Nyní slaví úspěšný spisovatel šedesátku. I jeho inspirovala ke vzpomínkám i zamyšlení, a tak nikoho nepřekvapí, že výsledkem je – jak jinak – nová kniha.

 Celý článek

Anders de la Motte: I Agatha Christie věděla, že v detektivce nesmí chybět humor

Rozhovory Radek Blažek | 17. března 2022

Málokdo ví, že na jihu Švédska se ukrývá prosluněné pobřeží Österlen, kterému se říká "švédská Provence". A právě do tohoto kraje kvetoucích jabloní zasadil sympatický spisovatel Anders de la Motte děj své nové detektivky Smrt přichází na prohlídku.

 Celý článek

Na konci života už Hegerová cítila beznaděj

Rozhovory Vybíráme z médií: MF DNES | 21. října 2021

„Hana Hegerová měla život pevně v rukou, ale na jeho sklonku byla hodně osamělá,“ říká Fero Fenič, který se s výjimečnou šansoniérkou znal přes 40 let. Byli si hodně blízcí, a tak na ni u příležitosti jejích dnešních nedožitých 90 rád zavzpomínal. 

 Celý článek

Barbara Semenov: „V životě jsem zažila spoustu ‚kupodivů‘, za které jsem ráda…“

Rozhovory Vybíráme z médií: Čas jen pro mě | 21. října 2021

Právě se objevil na knižním trhu román Barbary Semenov „Má říše kupodivů“ – a my jsme požádali tuto velmi sympatickou autorku s bohatým životním příběhem, aby nám ve zkratce nastínila, oč v knize jde. Také nás zajímalo, jak se stalo, že se usadila v Austrálii, zda její dcera Tara také promlouvá do umění jako její matka, a co se paní Semenov například vybaví při vzpomínce na přátelství s Karlem Gottem, který jí měl původně román křtít.

 Celý článek

Pavel Kolář: Posilování stresem

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 20. srpna 2021

Celosvětově uznávaný fyzioterapeut a odborník na celostní medicínu ve své nové knize odhaluje léčivou stránku tolik obávaného stresu.

 Celý článek