DETEKTIVKY S VŮNÍ BRETANĚ

Rozhovory Radek Blažek | 1. ledna 2023

Čerstvý mořský vzduch, malá přístavní městečka, vůně mušlí a do toho nabručený detektiv, kterého sem přeložili z elegantní Paříže. Spisovatel Jean-Luc Bannalec právě vydává desátou detektivku: Bretaňská idyla!

 Celý článek

Foglar byl polobůh, ale nikoli dokonalý

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Životopisnou knihou Záhady a tajemství Jaroslava Foglara splácí Miloš Zapletal podle svých slov dluh spisovateli, s nímž se poprvé osobně setkal krátce po válce v roce 1945. Autor knížek o hrách a cvičeních v přírodě a překladatel Miloš Zapletal (1930) hltal Foglarovy příběhy od dětství. Jelikož ve své knize usiluje o objektivitu, nevyhýbá se ani Foglarovým slabostem. Autor: Alice Horáčková Zdroj: MF DNES, 18. srpna 2007

 Celý článek

Doufám, že čtvrtým dílem už skončím, tvrdí král fantasy Paolini

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Již dávno není Christopher Paolini zázračným píšícím dítětem, ba ani teenagerem, který se do žebříčku nejlépe prodávaných autorů vyhoupl v pouhých devatenácti letech. Zdroj: www.iDNES.cz

 Celý článek

Když se narodíte do dokonalého světa

Rozhovory Pavlína Bayerová | 13. srpna 2010

Když se narodíte do dokonalého světa Autor: ONDŘEJ HORÁK Zdroj: Lidové noviny, 20.4.2006

 Celý článek

Dan Brown ode mě opisoval

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Úspěšný německý autor Philipp Vandenberg, který vydal řadu historických románů a knih literatury faktu, navštívil Prahu v rámci veletrhu Svět knihy.

 Celý článek

Výrazů pro pohlaví existuje dost

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

Norská prozaička Helene Uri přijela do Prahy představit český překlad svého úspěšného románu s názvem Ti nejlepší z nás.

 Celý článek

Režisérka filmu o obřezané modelce: Místní po nás házeli kamení

Rozhovory Lenka Pokrupová | 13. srpna 2010

Režisérka Sherry Hormanová, která na Febiofestu uvedla premiéru svého filmu Květ pouště, miluje českou fotografii. Takže kniha snímků Josefa Koudelky, kterou dostala darem, ji uvedla přímo do vytržení.

 Celý článek

Ondřej Suchý on-line odpovídal čtenářům Deníku

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

V těchto dnech vydal Ondřej Suchý v nakladatelství Ikar knížku Dobrý a ještě lepší František Nepil a v brněnském Divadle šansonu vystupoval se svým bratrem Jiřím v pořadu Já na bráchu… Zároveň on-line odpovídal čtenářům Deníku. Zde otiskujeme některé z jeho odpovědí, celý rozhovor si však můžete přečíst na webové adrese www.denik.cz/suchy . Zdroj: Pražský deník str. 22 Kultura, 14.2.2009

 Celý článek

Francouzky kalorie nepočítají

Rozhovory Knižní klub | 13. srpna 2010

S MIREILLE GUILIANO, autorkou úspěšných knih o životním stylu, jsem se sešla v salonku pařížského hotelu Ritz. Povídaly jsme si o Francouzkách, tajemství jejich štíhlé postavy, eleganci i životní filozofii. Můžete se jím inspirovat i vy.

 Celý článek