Pavel Kolář: Posilování stresem

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 20. srpna 2021

Celosvětově uznávaný fyzioterapeut a odborník na celostní medicínu ve své nové knize odhaluje léčivou stránku tolik obávaného stresu.

 Celý článek

Zamilovaný do Bretaně

Rozhovory Vybíráme z médií: Buechermenschen.de | 23. dubna 2021

Znáte kriminální sérii odehrávající se v Bretani a svérázného komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana, který byl za trest přeložen do Bretaně, až „na konec světa“?

 Celý článek

Babičce s láskou

Rozhovory Knižní klub | 29. března 2021

Světoznámá česká malířka a grafička Míla Fürstová  s velkým úspěchem ilustrovala Kytici Karla Jaromíra Erbena. Nyní pracuje v uzavřené Británii na Babičce Boženy Němcové. Pomozte Míle svými fotografiemi z Babiččina údolí! Nejzajímavější příspěvky odměníme. 

 Celý článek

Obešel jsem Česko. Půjdete taky?

Rozhovory Vybíráme z médií: DNES, magazín Víkend | 22. března 2021

Teď to ještě nejde, ale jakmile povolí pravidla pohybu, netřeba hned spěchat do exotické ciziny. Doma v Česku je stále co objevovat, tvrdí cestovatel Jan Hocek, autor projektu VIA CZECHIA.

 Celý článek

Ema Labudová: "Lákalo mě pojmout anorexii jako počasí."

Rozhovory Vybíráme z médií: Novinky.cz | 16. března 2021

Je jí sotva dvaadvacet let a už získala nominaci na Magnesii Literu či se stala nejmladší vítězkou ceny Knižního klubu. Po dvou letech od prvotiny Tapetář, kterou zasadila do poválečné Anglie, vydala román Lada u ledu.

 Celý článek

Jak z dnešní doby nezešílet?

Rozhovory Vybíráme z médií: Aktualne.cz | 15. března 2021

Neberte svět i sebe vážně, říká autor knihy Uprdelismus. Další lockdown Česka uvrhl mnoho lidí do ještě větší deprese a vzbudil v nich hněv. Odborníci na psychické zdraví přitom již před rokem varovali před dopady opatření na psychickou kondici lidí.

 Celý článek

"Zbožňuji to, co dělám." říká Angela Marsonsová

Rozhovory Knižní klub | 12. března 2021

Angela Marsonsová čekala celých 25 let, než se jí podařilo přesvědčit nakladatele k vydání první knihy. Nakonec první díl detektivní série, Němý křik (2015) zaznamenal fenomenální úspěch: na amazonu se dostal mezi pět nejprodávanějších titulů roku. Od té doby vydala již celkem 10 dílů.

 Celý článek

Vlastina Svátková: Jsem k sobě hodně kritická

Rozhovory Literární kavárna | 6. března 2021

Vlastina Svátková je herečka a spisovatelka. Mimo hraní se věnuje pomoci ženám s poruchou příjmu potravy. Sešly jsme se během přípravy audioknižní podoby její čtvrté knihy a Vlastina nám v rozhovoru prozradila nejen to, jak se dostala ke psaní.

 Celý článek

"Nepřekvapuje mne, že se to stalo." Robin Cook o psaní a pandemii

Rozhovory Vybíráme z médií: Týdeník knihy | 24. února 2021

Robin Cook je americký lékař a romanopisec, který píše o medicíně a tématech ovlivňujících veřejné zdraví. Mnoho z jeho knih se stalo bestsellerem New York Times a ve světě se jich prodalo více než 400 milionů výtisků.

 Celý článek