Dva světy Patrika Hartla

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 4. prosince 2023

Patrik Hartl se kvůli Gazelám na dva roky ponořil do ženského světa, aby příběh spolužaček mohl odvyprávět co nejvěrohodněji. O dobrodružství a napínavém objevování dvou světů je i tenhle rozhovor.

 Celý článek

Výtvarnice Míla Fürstová: Žiju v Anglii, ale duši mám českou

Rozhovory Vybíráme z médií: Novinky.cz | 23. listopadu 2023

Dokončením ilustrací k dílu Karla Hynka Máchy Máj zakončila výtvarnice Míla Fürstová práci na třech zásadních knihách české literatury. První byla Kytice Karla Jaromíra Erbena v roce 2020 a druhá Babička Boženy Němcové.

 Celý článek

Rozhovor s Janem Svěrákem

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 6. listopadu 2023

Po Betlémském světle a muzikálu Branický zázrak, které vznikaly loni na jaře, jsem opravdu zavřel krám a poprvé v životě nedělal nic.

 Celý článek

Mise splněna - Martin Moravec a Marek Dvořák

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 26. října 2023

Představte si, že sedíte u jednoho stolu se záchranářem Markem Dvořákem a hodiny si vyprávíte o úskalích i radostech jeho profese. Jak vypadá práce doktora ve vrtulníku? Na které vzlety nikdy nezapomene?

 Celý článek

Černobílý svět neexistuje

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 12. října 2023

Kromě hraní miluje Ana Geislerová i psaní. A čtenáři rádi čtou to, co napíše - všechny její knihy nebo diáře se staly bestsellerem. Proč se pustila do povídek a jak zaujme její kniha Co tě nezabije, která právě vychází?

 Celý článek

Příběhy jako lék

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 14. září 2023

Profesor Pavel Kolář je světově uznávanou kapacitou, která mění pohled na medicínu. Řadě lidí pomohl k lepšímu životu, řadě sportovců k velkým úspěchům. Sám teď čím dál odvážněji vstupuje i do literárního světa.

 Celý článek

Kateřina Surmanová - i v hororu jsou nejdůležitější vztahy

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 13. září 2023

Před rokem přišla s prvotinou Šepot z lesa, která zvedla vlnu zájmu o mysteriózní příběhy. Nyní Kateřina Surmanová přichází s dalším dílem série, novinkou Zvedá se vítr. Můžete si být jisti, že o napětí opět nebude nouze.

 Celý článek

Viewegh: Lásku s ukrajinskou uprchlicí mi předpověděla stařenka v hospici

Rozhovory Vybíráme z médií: CNN iPrima | 13. září 2023

Michal Viewegh je dlouhodobě nejúspěšnějším českým porevolučním spisovatelem, autorem více než třiceti knih a stále dokáže nacházet nové náměty. I když téma poslední knihy si jej našlo vlastně samo. 

 Celý článek