Aňa Geislerová JSME RODINA POŽITKÁŘŮ

Rozhovory Vybíráme z médií: Marianne.cz | 23. dubna 2024

Nejdřív jsme spolu probrali její aktuální roli, nakonec se však Aňa Geislerová (48) nejvíc rozpovídala o své široké a vzácně provázané rodině – a taky o své vášni pro psaní. Rozepsané má totiž rovnou dvě knihy.

 Celý článek

Nejsem na happyendy. Píšu o domácím násilí, znám ho, přiznává Trpková

Rozhovory Vybíráme z médií: iRozhlas.cz | 16. dubna 2024

Stvůra, Vesnice a Vetřelec. To jsou názvy jednotlivých dílů detektivní trilogie, kterou v krátké době napsala Kristýna Trpková.

 Celý článek

Jedna vražda stačí

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 3. dubna 2024

David Urban má narozdíl od jiných autorů detektivek tu výhodu, že dlouhé roky pracuje u pražské kriminálky. Policejní postupy zná do posledního detailu a dokáže je ve svých příbězích zúročit. 

 Celý článek

Být upřímný, i když pravda bolí

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 19. března 2024

Úspěšná mladá spisovatelka Kristýna Trpková se ve své nejnovější knize odvážně postavila traumatu, který sama zažila. V příběhu jedné rodiny odhaluje velmi niterné a citlivé situace, které s sebou přináší domácí násilí.

 Celý článek

Příběh o hrdinství obyčejných lidí

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 15. března 2024

Hluboce lidské příběhy vždycky stojí za to vyprávět. Mirka Skočílková ve své nové knize Červená nit osudu otevírá téma obyčejného hrdinství a především otázku jeho následků.

 Celý článek

Dva nové pohledy na Smetanu

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 15. března 2024

Zdálo by se, že o životě hudebního skladatele Bedřicha Smetany (1824–1884) se ví vše. Přesto v roce dvoustého výročí narození jednoho z českých velikánů vycházejí dvě nové knihy.

 Celý článek

Stárnutí máte ve svých rukou

Rozhovory Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 18. prosince 2023

Líbí se mi, když stárnout neznamená mít botox a napletené vlasy. Že ten agresivní antiaging dost ustupuje současnému reversing agingu, tedy oddalování stárnutí.

 Celý článek

Píšu o pandemii, která teprve přijde, říká spisovatel Neal Shusterman

Rozhovory Vybíráme z médií: idnes.cz | 11. prosince 2023

Americký spisovatel Neal Shusterman proslul především jako autor série Smrtka. Ta vypráví o světě, v němž se neumírá. K románové trilogii nedávno přibyl povídkový doplněk Kosení. 

 Celý článek