Na konci života už Hegerová cítila beznaděj

Rozhovory Vybíráme z médií: MF DNES | 21. října 2021

„Hana Hegerová měla život pevně v rukou, ale na jeho sklonku byla hodně osamělá,“ říká Fero Fenič, který se s výjimečnou šansoniérkou znal přes 40 let. Byli si hodně blízcí, a tak na ni u příležitosti jejích dnešních nedožitých 90 rád zavzpomínal. 

 Celý článek

Barbara Semenov: „V životě jsem zažila spoustu ‚kupodivů‘, za které jsem ráda…“

Rozhovory Vybíráme z médií: Čas jen pro mě | 21. října 2021

Právě se objevil na knižním trhu román Barbary Semenov „Má říše kupodivů“ – a my jsme požádali tuto velmi sympatickou autorku s bohatým životním příběhem, aby nám ve zkratce nastínila, oč v knize jde. Také nás zajímalo, jak se stalo, že se usadila v Austrálii, zda její dcera Tara také promlouvá do umění jako její matka, a co se paní Semenov například vybaví při vzpomínce na přátelství s Karlem Gottem, který jí měl původně román křtít.

 Celý článek

Pavel Kolář: Posilování stresem

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 20. srpna 2021

Celosvětově uznávaný fyzioterapeut a odborník na celostní medicínu ve své nové knize odhaluje léčivou stránku tolik obávaného stresu.

 Celý článek

„Šla jsem s vlastní kůží na trh…“

Rozhovory Karolína Skácelová | 22. července 2021

Barbora Adamcová, talentovaná a mladá spisovatelka, která se rozhodla napsat příběh jí blízký. Chuť prázdna je její debutový román věnující se tématu anorexie. 

 Celý článek

Předpověď se musí konzumovat čerstvá, říká Alena Zárybnická

Rozhovory Vybíráme z médií: Metro.cz | 10. června 2021

Meteoroložku, moderátorku a dramaturgyni Alenu Zárybnickou není třeba dlouze představovat. Televizní diváci ji nejlépe znají jako oblíbenou rosničku, posluchači rádia zase jako zvídavou moderátorku.

 Celý článek

Zjistit se dá všechno, jenom je potřeba chtít, míní Ken Follett

Rozhovory Vybíráme z médií: MF DNES | 10. června 2021

Knihy spisovatele a nositele Řádu britského impéria Kena Folletta slaví celosvětový úspěch už téměř půl století. Globálně se jeho thrillerů i historických románů prodalo přes 200 milionů a se psaním 71letý autor zdaleka nekončí.

 Celý článek

Rád čtu knížky, u nichž žasnu

Rozhovory Karolína Skácelová a Helena Herynková | 28. května 2021

U příležitosti vydání nové knihy Tancuj, tancuj, tancuj, japonského spisovatele Haruki Murakamiho, jsme se sešli s dvorním překladatelem jeho příběhů. Tomáš Jurkovič nám prozradil nejen, jak složité je knihy z japonštiny překládat, ale i další perličky.

 Celý článek

Běh dějin podle Aleny Mornštajnové

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 21. května 2021

Pořád je to ona, ovšem tentokrát na prahu dystopie.

Román Listopád nás vrací na konec roku 1989 – a ukazuje, jak to mohlo dopadnout, kdyby revoluce nebyla sametová. Troufnout si na kurz kontrafaktuální historie se vyplatí!

 Celý článek

Michal Viewegh: autobiografický

Rozhovory Vybíráme z médií: Page | 21. května 2021

Michal Viewegh: Stále je jedním z nejčtenějších českých autorů současnosti. Vychází mu nový deník zachycující covidový rok 2020, dopsal Dulu, závěrečnou část své biotrilogie, a na prahu šedesátky bilancuje..

 

 Celý článek