Exprimátorka Adriana Krnáčová vydává thriller Zpupnost

Rozhovory Page 9/2020 | 7. září 2020

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová vydává kriminální román Zpupnost, který nabídne pohled do nebezpečného pozadí komunální politiky. „Jde o thriller založený na čtyrech letech zkušeností z magistrátu,“ uvedla rodačka z Bratislavy.

 Celý článek

Ráda čtenáře vodím za nos, přiznává Shari Lapena

Rozhovory Radek Blažek | 14. května 2020

Autorka bestsellerů Manželé odvedle, Někdo cizí v domě a Nevítaný host nám poskytla výborný rozhovor o novince Jeden z nás. Pokud máte knihy této kanadské spisovatelky rádi, určitě čtěte dál!

 Celý článek

Můj další thriller se možná bude odehrávat v Praze. Daniel Cole se těší na setkání s českými čtenáři!

Rozhovory Knižní klub | 19. února 2020

Autor bestsellerů Hadrový panák a Loutkář kvůli epidemii koronaviru musel zrušit svou návštěvu České republiky, ale poskytl nám rozhovor alespoň po mailu, takže tenhle rozhovor s Danielem Colem můžete číst i bez roušky!

 Celý článek

Psát detektivky je nejlepší práce na světě!

Rozhovory Knižní klub | 16. ledna 2020

Švédský spisovatel Anders de la Motte se proslavil akčními technothrillery Game a MemoRandom, teď ale svět moderních technologií vystřídal za malou vesničku, kde si všichni vidí až do talíře. V exkluzivním rozhovoru nám prozradil, jak vznikla jeho nejnovější detektivka Zimní oheň!

 Celý článek

Hana Whitton: Z obrozenců si můžeme vzít příklad i dnes!

Rozhovory Knižní klub | 5. prosince 2019

Je schopná celý rok pilně pátrat v historických knihách a archivech, ale když se do psaní pustí, vydrží u něj až osmnáct hodin denně! Hana Whitton je česká autorka historických románů, která už přes 20 let žije v Anglii. Krátce před Vánoci navštívila Prahu a u té příležitosti nám poskytla exkluzivní rozhovor!

 Celý článek

Připravte se na drsné scény, varuje autor thrilleru Pamatuj na smrt

Rozhovory Knižní klub | 5. listopadu 2019

Thrillerů vychází spousta, ale v žánru young adult jsou výjimkou. Pamatuj na smrt, napínavý debut mladého českého autora Aleše Novotného, se od většiny knih pro teenagery výrazně liší. Aleše jsme proto vyzpovídali!

 Celý článek

Stříbrná cesta je úspěšná, protože se vymyká, říká Stina Jackson

Rozhovory Knižní klub | 24. října 2019

Temný thriller Stiny Jackson získal ocenění za nejlepší skandinávské krimi roku, které v minulých letech získali například Jo Nesbo nebo Stieg Larsson. Stříbrná cesty nyní vyšla česky a autorka nám prozradila, za jak dramatických okolností vznikla.

 Celý článek

K sériovým vrahům mám blízko, říká autor bestselleru Šelma

Rozhovory Knižní klub | 4. října 2019

Andrew Mayne je českým čtenářům známý zejména jako autor mrazivých thrillerů Šelma, Hračkář a Teorie vraždy. Jak prozradil v exkluzivním rozhovoru, k sériovým vraždám má blíž než většina spisovatelů…

 Celý článek