Být produktivní a šťastný zároveň
Jak skoncovat s prokrastinací, dosáhnout svých cílů, ale zejména cítit se skvěle a žít zase s chutí? Nikdo vám rozhodně nebude říkat, co musíte dělat. Je to jen na vás. Můžete si vybrat, co zvolíte.
Mnoho lidí zkouší i nemožné, aby se jim podařilo být výkonnější. Snaží se, ale přesto nestíhají práci, kterou by zvládnout chtěli nebo měli. V čem je ten fígl, že jiní vše berou s takovou lehkostí, ležérně a s úsměvem?
Pokud jste se s Ali Abdaalem již setkali na jeho Youtube kanálu (kde má i přes 10 milionů zhlédnutí videa a miliony odběratelů), pak vás jistě zaujala jeho usměvavá tvář. Člověk, který vnímá pozitivitu a umí správně lidem vysvětlit, resp. ukázat, jak změnit svůj dosavadní přístup, jak mít bohatší život a být plný energie.
Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše? I tak by se autorův směr dal nazvat. Nebo také, jak vysvětlit složité věci jednoduchým způsobem. Z praktických poznatků a ukázek, kterých má kniha požehnaně, každý pochopí, jak jednoduchá může změna být.
Kniha je čtivá, dobře rozdělená, vyprávění snadno uchopitelné a rady dávkované v perfektní a dobře realizovatelné formě. Oproti jiným knihám, které se vás snaží přesvědčit, co máte dělat a co všechno vlastně děláte špatně, autor tuto tendenci postrádá. Naštěstí. Jednoduše vám předloží svou zkušenost a nemáte pocit, že jste pod tlakem, že se musíte změnit, něco učit, přizpůsobovat se nebo vyhovovat novému módnímu trendu.
Produktivita pro dobrý pocit. Produktivita v pohodě. Nebo také cítit se dobře a být zároveň produktivní.
Koncept produktivity je rozdělen do tří částí. Vše začíná hrou. Pamatujete si ještě, co jste si kdysi přáli a s jakým nadšením jste přistupovali k dané profesi či úkolu? Určitě vás nadchne, že je možné svůj přístup obnovit či získat zpět. Začít zářit, být plní energie, pozitivního přístupu a neutuchající touhy po vyřešení překážky.
Osobní příběhy, které jsou v knize uvedeny, vás povedou cestou k osobnímu i pracovnímu růstu.
Dost mě překvapil moment, kdy Ali Abdaal, autor knihy Pohodová produktivita, napsal, že přehodnotil svůj život a rozhodl se nebýt lékařem, aby mohl napsat tuto knihu. Zaskočilo mě to, protože studovat tolik let a konečně se dopracovat k cíli, je přesně to, o co medik usiluje. Tak proč by se svého snu vzdával? Můžete tak sami zhodnotit, zda autor zvolil správně.
Pojďte zkusit experimentovat a znovu si hrát. Váš život za tu snahu stojí.
Eva Marešová