Stejná práva všem!

Recenze Eva Francová | 27. června 2024

Znáte program SCOPE? Že jste o něm nikdy ani neslyšeli? Nevadí! Pusťte se do novinky do Diane Chamberlainové, přeneste se do roku 1965 a dozvíte se víc.

Vysněný dům, který společně navrhli a postavili. Oba úspěšní architekti. On bohužel při stavbě vysněného domu umře. Ona, Kayla, musí zůstat silná už jen kvůli jejich čtyřleté dcerce. Je v pořádku, nastěhovat se do domu, který vás připravil o partnera? Těžká volba. Navíc ji od stěhování zrazuje i záhadná žena.

V příběhu se seznámíme i s Ellie, starší vitální ženou, která již padesát let skrývá tajemství. Vše navíc nasvědčuje tomu, že ho pomůže odhalit právě vysněný dům na konci ulice.

Od autorky jsem před pár lety četla knihu Nutné lži, která si mě naprosto získala a i teď, po docela dlouhé době, na ni stále myslím. Když se objevila novinka Poslední dům v ulici, neváhala jsem. Byla to pro mě sázka na jistotu, že se mi kniha bude líbit. A nespletla jsem se.

Za vcelku nenápadnou obálkou, která vám toho k příběhu moc nepoví, se skrývá velice silný příběh. Současná linka je až lehce strašidelná. Ta historická, která pro mě byla ještě zajímavější, byla plná vážných témat. Jak se začnou obě linky proplétat, budeme odhalovat taková tajemství, která bychom rozhodně nečekali. Tím si kniha rozhodně udrží vaši pozornost, na závěr dostane celý příběh neskutečný spád a odhalíme nečekané skutečnosti.

Příběh je plný emocí, budete prožívat život hlavních hrdinek, hlavně pak Ellie. Budete jí mít plnou hlavu, možná si i začnete vyhledávat další informace, protože téma pro vás bude nové, stejně tak jako pro mě.

Pokud jste fanoušci knih Jodi Picoult, tak vyzkoušejte i Diane Chamberlain. Rozhodně nešlápnete vedle a budete mít novou oblíbenou autorku.

 

 

Eva Francová

Diane Chamberlainová
359 Kč