Sleva 20 % v Národním divadle na vybraná představení v červnu!

Výhody u partnerů Knižní klub | 7. června 2024

Rozlučte se s divadelní sezónou v Národním divadle! Naše přední scéna nabízí slevu 20 % pro členy Knižního klubu na vybraná představení.

 

Navštivte naše představení před zakončením sezony 2023/2024. Poslechnout si můžete komickou operu Don Buoso / Gianni Schichi, dotknout se lidských fyzických limitů v Krajině těla či obdivovat taneční výkony v baletním triptychu Beyond Vibrations nebo zažít poetickou chvilku v premiérové činohře Wernisch.


Akce platí na představení:


Don Buoso / Gianni Schicchi (opera)

Termín: 13. a 17. 06. 2024  19:00 v Národním divadle

Miguelangelo Cavalcanti (Spinelloccio), Štefan Margita (Don Buoso)

Foto: Zdeněk Sokol

Historku o florentinském chytrákovi Giannim Schicchim znal už Dante Alighiery. Do povědomí se ale dostala díky operní komedii Giacoma Pucciniho. Tato jednoaktová opera pojímá smrt jako grotesku, ve které je hlavní postava, bohatý Don Buoso už po smrti. Chtiví příbuzní se sjíždějí na nebožtíkův pohřeb s vidinou získání jeho majetku. Co je to ale za lidi? Kým byl Don Buoso? A jaká by to byla legrace jeho závěť obejít? Tento příběh rozvíjí opera Don Buoso, kterou přímo pro Národní divadlo zrežíroval David Radok ve spolupráci s hudebním skladatelem Janem Kučerou. V černé operní komedii, která dějově předchází Pucciniho Giannu Schichimu a líčí, jak to se smrtí Dona Buosa vlastně bylo. Tato operní novinka hudebně i dějově čerpá z Pucciniho aktovky, ale zároveň posunuje celý příběh do poněkud jiného světla.

 

Krajina těla (laterna magika)

Termín: 08. a 09. 06. 2024 20:00 na Nové scéně

Matěj Petrák (Mim)

 

Foto: Vojtěch Brtnický

Pohybově vizuální báseň opěvuje lidské tělo a nachází v něm metaforu krajiny. 
Poukazuje na jeho krásu, nebojí se odlišností, podtrhuje živelnost a křehkost, stejně jako nachází zranitelnost v tělesném projevu. Poodhaluje niterný dialog stáří a mládí, vyzdvihuje lásku a vzájemnost. S oporou v mytologii a rituálu nahlíží na sounáležitost člověka a přírody. Na jeviště přivádí tři generace, umělce nesourodých různorodých dovedností. Hledá propustnost žánrových hranic a vytváří umělecký tvar na pomezí divadla a výtvarného umění. Před očima diváka se odvíjí cesta člověka v nejrůznějších tělesných podobách, které se dotýkají lidských a fyzických limitů. Inscenace jako básnická kompozice propojuje pantomimu, fyzické divadlo, klasický tanec a breakdance, pozemní a vzdušnou akrobacii s filmovou technologií. 

 

Beyond Vibrations (balet)

Termíny: 07. a 09. 06. 2024 v Národním divadle

Romina Contreras


 

Foto: Martin Mičánek

Komponované představení z děl tří významných současných choreografů. Spojujícím elementem není jen moderní pohybový slovník, hledání svébytné estetiky a výrazná tvůrčí křehkost či hloubka metaforického sdělení, ale i vibrace „nástrojů“: tančícího těla a znějící struny. Vnímejte chvění v choreografiích Krzysztofa Pastora, Hanse van Manena a Marca Goeckeho nebo v hudbě Alfreda Schnittkeho, Henryka Góreckého, Benjamina Brittena a Gustava Mahlera.
Krzysztof Pastor a Marco Goecke se navíc představí publiku i souboru pražského Národního divadla vůbec poprvé.Wernisch
(činohra)

Termín: 21., 26. a 27. 6. 2024 20:00 Nová scéna

 

 

 

Autor vizuálu: Krištof Kintera

V poslední činoherní premiéře této sezony se na repertoár Národního divadla vrací nepřehlédnutelný režijní rukopis Jana Nebeského. Ten na jeviště Nové scény převede verše snad nejvýznamnějšího českého žijícího básníka, Ivana Wernische, a to texty známé i úplně nové, které Wernisch napsal pro naši inscenaci. V extravagantních kostýmech Nebeského stálé spolupracovnice Petry Vlachynské se můžete těšit například na Roberta Mikluše, Sašu Rašilova nebo Pavlu Beretovou.

Slevový kód: rozlouceni20

Slevu můžete uplatnit na 2 vstupenky na nabízené termíny představení. Slevu lze uplatnit při nákupu online na webových stránkách Národního divadla.  Po výběru vstupenek v sále v nákupním košíku u každé vstupenky zvolte „Vyberte si slevu“ a do volného políčka zadejte kód rozlouceni20 a potvrďte tlačítkem +. Sleva vám bude automaticky odečtena. Vstupenky lze zakoupit i osobně v pokladnách Národního divadla.

Pro více informací či rezervaci vstupenek nás můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 224 901 448 nebo e-mailové adrese: info@narodni-divadlo.cz.

Slevy je možné uplatnit do vyprodání vstupenek. Slevy nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami.