Neviditelná magie kolem nás

Recenze Eva Marešová | 14. května 2024

Všude kolem nás je magie, ale jen někteří ji umí vnímat a používat. Slyšeli jste někdy to tiché zapraskání? Vnímáte to, co jiní ne? Možná je to tím, že v tom nejste sami. Pokud je víc magie na jednom místě, je to znát.

Mohlo by se vám zdát, že je pošetilé se domnívat, že je zrovna vaše sousedka čarodějka. Jenže v dnešní době nemáte sebemenší důvod si to myslet a už vůbec byste nenašli vhodnou otázku, kterou by bylo možné se zeptat. Určitě k někomu nepřijdete a neřeknete: „Ahoj, ty jsi čarodějka? Hodná, předpokládám to správně?“ Ne, takhle by to opravdu nemohlo fungovat. A tak mezitím, co je magie pro mnohé skrytá, žijí mezi námi svým „běžným“ životem i čarodějky.

Není to tak jednoduché a úžasné, jak by se vám na první pohled mohlo zdát. Neustále se muset kontrolovat, aby vás náhodou někdo neviděl použít kouzla, je docela otravné. Mnohem horší ale je, pokud musíte vyrůstat sami.

Zdá se však, že ostatní čarodějky to mají stejně. Stejně jako Mika Moonová. Vypadá to, že snad každé čarodějce krátce po narození zemřou rodiče. Bylo tedy potřeba najít jim vhodné pěstouny.

Osobně by mě opravdu hodně zajímalo, kam mizel každý pěstoun, který byl svědkem mého kouzla? No, co naplat. Stejně jako se celé dětství až do dospělosti čarodějek střídali pěstouni, bude potřeba střídat i v dospělosti své bydliště. Hlavně nikde nezůstávat moc dlouho.

Osamění, které si v sobě každá čarodějka nesla, bylo patrné. Nesměly se spolu stýkat, nesměly se spolu vídat. Taková byla pravidla. Kdo ale tato pravidla stvořil? A proč se spolu smí setkat pouze na tak odlehlém místě?

I po třicítce měla Mika krapet problém s uznáváním autority u své patronky Primrózy. Moc jí toho opravdu nevysvětlila, kromě jasně daných pravidel. Až do dospělosti se skrývat a pak se nenápadně začlenit mezi ostatní. Mika se tak možná na just rozhodla, že začne natáčet kouzelnická videa. To dnes dělá hodně lidí. Kdo by jí mohl podezírat, že je skutečná čarodějka?

Kdo? Možná ten, kdo má sám nějaké zkušenosti s čarodějkami. Možná ten, kdo se bláhově domnívá, že by Mika mohla učit jeho tři mladé svěřenkyně. Jen kdyby ostatní nebyli proti.

Vyskytl se tu však ještě další problém. Velice brzy se ukázalo, že je tu někdo, kdo plánuje Miku zabít. A to velice brzy!

Ale nebojte, máme tu i nějaké zajímavosti. Jako například krásného knihovníka Jamese, který kdyby nebyl bručoun, určitě by se Mice zamlouval mnohem víc. Proč se mu nelíbí, že přijela?

Manžele Iana a Kena, kteří obývají sousední chaloupku. Čarodějku Lilianu, která se domů za děvčaty vrací jen velmi zřídka, ale její mocná kouzla je dokáží ochránit a skrýt na velmi dlouhou dobu.

Jenže je tu i Edward. Lilianin právník, který zdá se nemá rád nic neobvyklého a kdyby zjistil, co jsou dívky zač, nedopadlo by to s nikým z nich dobře. Čas rychle běží a je potřeba se připravit.

Kniha je příjemným pohlazením na duši. Vhodná pro trávení klidného večera, kdy si chcete odpočinout a zasnít se. Není to tak dávno, co jsme také byli dětmi a v té době, jsme na kouzla rozhodně věřili.

 

 

Eva Marešová