Existují i ​​​​jiné cesty než nekonečná frustrace a dřina. Být produktivní av pohodě? Tajemstvím produktivity není disciplína, ale radost! Tvrdí to ve své knize Pohodová produktivita Ali Abdaal.

" /> Existují i ​​​​jiné cesty než nekonečná frustrace a dřina. Být produktivní av pohodě? Tajemstvím produktivity není disciplína, ale radost! Tvrdí to ve své knize Pohodová produktivita Ali Abdaal.

"/>

Produktivita bez nervů

Aktuality Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 9. května 2024

Existují i ​​​​jiné cesty než nekonečná frustrace a dřina. Být produktivní av pohodě? Tajemstvím produktivity není disciplína, ale radost! Tvrdí to ve své knize Pohodová produktivita Ali Abdaal.

Přehodnoťte své nezdary

Buď se můžete zaměřovat na drobné ztráty, nebo můžete oslavovat malá vítězství. Představte si, co by se stalo, kdyby vás po drobném klopýtnutí lidé nezostuzovali, ale povzbuzovali. Představte si, jak byste přistupovali k různým věcem, kdy byste považovali za experimenty, kdy byste stejně stejně jako úspěch selhali. Vnímali byste hru života jinak? Riziko by náhle bylo menší. A mohli byste si trochu hrát. S experimentálním přístupem nebudete považovat neúspěšné uvedení produktu na trh za nezdar nebo pohromu; bude to jen další datový bod, díky kterému zdokonalíte svoji strategii a lépe porozumíte cílovému trhu. A je-li vaším cílem budovat smysluplné vztahy, může váš proces shromažďování dat zahrnovat chození na rande, účast na společenských akcích a poznávání nových lidí. S experimentálním přístupem nebudete rande, které nepovede k další schůzce, nebo přátelství, jež nebude pokračovat, považovat za selhání; bude to jen další datový bod, díky kterému si uvědomíte, s jakými lidmi jste kompatibilní. Žádné selhání není jen nezdar. Je pobídkou k tomu, zkusit něco nového.

 

PRAVIDLO 10.10.10

Strach zmírníme, když získáme nadhled. Pravidlo 10/10/10 nám pomáhá rozpoznat rozsah problému, ze kterého jsme vystresovaní. Ve složité situaci si položte následující tři otázky. Obvykle si při tom uvědomíme, že selhání, kvůli kterému se nyní trápíme, nás nebudou navždycky. A že současné obavy postupně ztratí na významu.

 

Mlha nejistota

Jako by to byl začarovaný kruh. Když nás brzdí negativní pocity, jakými jsou zmatení, strach a apatie, odkládáme nejrůznější činnosti. Vede to k ještě horším pocitům a větší prokrastinaci. Roztočí se negativní cyklus špatné nálady a stagnace. Máme vrozenou averzi k tomu, co neznáme. Přirozeně upřednostňujeme předvídatelnost a stabilitu, díky kterému jsme rozhodní a efektivní. Někteří z nás se ale umí s nejistotou vyrovnat lépe než ostatní… Lidé s nízkou tolerancí k nejistotě považují za nejisté situaci za hrozivou a vyvolávající úzkost, což je vede k odkládání činností – především úkolů, které jsou nejednoznačné. Netečnost tlumí naše emoce; probouzí v nás pocit, že jsme bezmocní a že jsem uvázli, a vysává z nás pohodové emoce. Můžeme ji však překonat. S oblibou si představuji netečnost jako vyvýšeninu na cestě. Představte si, že máte sjet na kole z kopce. Máte na hlavě přilbu, převody jsou dobře namazané a chcete se rozjet.

 

Úspěch nevede k pocitu pohody. Pocit pohody vede k úspěchu

Je v tom ale jeden háček. Musíte vyjet trochu do kopce, abyste se dostali na vrchol svahu. Potřebujete dávku energie, abyste překonali vyvýšeninu, a její vynaložení nemusí být nejpříjemnější. To však zvládnete, pojedete z kopce s větrem ve vlasech a budete cestou domů cítit skvěle.