Krásný dům ještě neznamená bezstarostný život

Recenze Alexandra Snítilá | 6. května 2024

Vražda v River Forest! Dokonalá a klidná čtvrť se stala místem vraždy úspěšného Teddyho, otce, manžela, aktivního sportovce. Záviděl mu někdo z místních? Nebo to byl někdo z práce? Co si jen počne žena Blair a děti?

Co viděli sousedi je první román autorky a určitě nebude poslední. Autorka nám barvitě vykresluje, jak se někdy honíme za představou štěstí, a přitom se tomu, na čem záleží ze všeho nejvíce, jen vzdalujeme. A tak to má podobně hlavní hrdinka Alex. Zamilovala se do představy honosného domu s velkou zahradou. I na Sama udělá dojem tento rozlehlý dům, představa bazénu a spoustu předváděcích večírků udělá své. Koho by taky nenalákalo 5 ložnic a pozemek o rozloze 3 000 metrů čtverečných? Oba se těší na nové bydlení, ale jejich růžové brýle mohou lehce zastřít skutečnost, že dům je v dezolátním stavu. Prohnilá okna, hlodavci, zahrada plná plevele a chátrající stěny volající o rekonstrukci.

Alex se nechá pohltit vysněnou budoucností, krásným domem v dobré čtvrti. Vidí dvě malé děti poskakovat v pokojích, ale zapomíná, že dětem se věnuje chůva Elena, která vypomáhá s úklidem a manžel se žene za povýšením, aby zvládl utáhnout všechny skryté náklady.

Sam je zaneprázdněn práci a Alex v něm nemá podporu. Ale co by taky chtěla, když vše dělá pro ni a rodinu?  Alex je příkladem toho, jak jedno neuvážené a ukvapené rozhodnutí může vše změnit.

Kniha nás zavede do čtvrti River Forest plné velkých domů a bohatých rodin. Alex se brzy spřátelí se sousedkou Blair, která v ní hledá podporu a kamarádku po ztrátě manžela. Ten nebyl žádný stařík, který by zemřel na infarkt, aktivně běhal a jeho běh po známé stezce se mu stal osudným. Vše naznačuje tomu, že ho někdo ze stezky úmyslně shodil. Byl to někdo z místních? Co podivně zvrácený zbohatlík Mack? A co soused Shawn? Nebo to mohla být jedna z kamarádek Blair? Tipnete si a uhodnete vraha a jeho motiv?

Kniha Vás provede vyprávěním a pohledy Alex i Blair. Zavede vás na večírek bohatých, ukáže vám, jaké životy mohou žít a jaké problémy můžou mít všichni obyvatelé tohoto místa. Nechte se vtáhnout do děje a užijte si tento příběh.

Během čtení jsem měla pocit, že tajemství mají v této čtvrti snad úplně všichni. Někdy úplná náhoda dokáže změnit naprosto vše.

Věřím, že si knihu užijete stejně jako já, tak s chutí do toho!

 

 

Alexandra Snítilá

Melissa Adelman
319 Kč