9 jarních novinek, se kterými si vychutnáte první venkovní čtení

Aktuality Knižní klub | 1. dubna 2024

Prosluněné dny a rozkvetlé okolí lákají k tomu, abyste se usadili na zahrádce nebo lavičce a užili si čtení venku – ať už volání vyslyšíte, nebo vás alergie zaženou do bezpečí domova, máme pro vás tipy na jarní novinky, se kterými si čtení užijete naplno!

 

 

 

 

Stefan Ahnhem – Jizvy plné beznaděje

Nový temný případ od autora bestsellerové série s Fabianem Riskem. V apartmá luxusního stockholmského hotelu někdo zabil úspěšnou influencerku. Podezření padá na agresivního stalkera, pak však dojde k další vraždě a Fabianova kolegyně, inspektorka Malin, začne odkrývat souvislosti obou zločinů. Smrtelně nebezpečné souvislosti… Ve hře se ocitne mnoho životů – včetně jejího.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Šimek – Promrhaná něha

Literární debut Jana Šimka se věnuje aktuálnímu tématu – jaký vliv má současná doba a digitální svět na vztahy a sexuální život mladých mužů? Digitální svět deformuje vnímání intimity natolik, že je navazování vztahů úplně jinou disciplínou, než tomu bylo dříve… Student Dan o tom ví své, hned jeho první noc se ženou se totiž právě z těchto důvodů odehraje za vskutku nezapomenutelných okolností.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Colleen Cambridge – Jedovatá stopa

Další pohodová detektivka pro fanoušky Agathy Christie! Stejně jako v 1. dílu série Mallowan Hall, i tentokrát je hlavní hrdinkou zvídavá Phillida Brightová, hospodyně Agathy Christie a jejího manžela Maxe. Když v sousední vesnici na koktejlové party, pořádané pro účastníky prestižní soutěže ve psaní, kterou organizuje klub slavných autorů detektivek, dojde k vraždě, Phyllida se pustí do vyšetřování. Nebude to však hračka, vždyť všichni účastníci jsou experty na vraždy…

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandra Brown – Druhá smrt

Bestsellerový román plný napětí a romantiky, jak už má Sandra Brown ve zvyku! Zach je v šoku, když se dozvídá, že jeho bývalá žena Rebecca je po přepadení v kómatu a on má rozhodnout tom, zda ji odpojit od přístrojů. Tíha zodpovědnosti ho nakonec přiměje nechat konečné rozhodnutí na Rebečiných rodičích, kteří se ji rozhodnou nechat žít. O čtyři roky později je pachatel útoku Eban předčasně propuštěn z vězení, pokud by ale Rebecca zemřela, stále mu hrozí obvinění z vraždy... Alespoň pokud Rebečini rodiče a Zach zůstanou naživu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarah Larková – Zvěrolékařka: Odvážné cesty

Zamilovali jste si ságu Kavárna ve Vídni? Potom by vám neměla ujít ani Zvěrolékařka! U té se v dubnu dočkáme závěrečného třetího dílu. Tři mladé ženy i tentokrát kráčejí navzdory všem překážkám neochvějně za svým cílem. Následujte dcery zvěrolékařek Daphne, Grit a Helenu do Austrálie, Konga, na Nový Zéland a na Krétu a dočkáte se finále silného rodinného příběhu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sam Holland – Číslo 20

Autorka Sam Holland prorazila už se svou krvavou prvotinou Kopírák. A ani ve svém druhém thrilleru se s brutalitou nedrží zpátky! Nález mrtvého těla, které už stihly napůl ohlodat krysy, by většinu lidí rozhodil – detektiv Adam Bishop už si ale zvykl na ledacos. Když však kousek od oběti objeví nastříkané číslo a nedaleko další, dojde mu krutá skutečnost: Mezi odpadky je nejspíš mrtvol víc, a vyšetřovatel navíc tuší, kdo číslem dvacet zahájil děsivé vražedné odpočítávání…

 

 

 

 

 

 

 

Ali Hazelwood – Šach a mat

Královna romcomů, jejíž Hypotéza lásky a Hlava plná lásky se staly hitem TikToku, přichází se svým prvním young adult románem pro čtenáře od 13 let! Mallory hrávala šachy, svého snu se ale vzdala, aby se věnovala mámě, ségře a práci, kde vydělá alespoň něco málo pro rodinu. Poté se ale rozhodne zúčastnit posledního turnaje – a náhodou se jí podaří porazit šachového mistra Nolana Sawyera. Ten nemůže věřit, že mu to natřela taková nicka, ale přitom má chuť se s ní utkat znovu… Konkurence může být někdy tak přitažlivá!

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristýna Trpková – Někdo z nás

Autorka oblíbené detektivní série a držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku Kristýna Trpková se vydala za hranice svého obvyklého žánru a vydává svůj první thriller! Herelovi jsou obyčejní lidé, sourozenci, kteří vždy drží při sobě. Jednou jim ale domácí idylku naruší děsuplný objev na zahradě jejich starého rodinného domu – a rázem se probudí k životu jejich minulost i mučivé tajemství, které nikdy nemělo spatřit světlo světa… Jak snadné je ztratit důvěru v někoho, koho známe celý život?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patricia Gibney – Tiché hlasy

Nedávno vyšel také další díl oblíbené detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou! Ta i tentokrát řeší pěkně zapeklitý nález ne jedné, ale rovnou dvou žen, které byly nalezeny zavražděné a se střepem v krku. Z kterého konce ale začít tento zamotaný případ rozplétat? A potom se ztratí vyšetřovatelčin snoubenec Boyd. Dokáže Lottie proniknout do mysli zvráceného vraha dřív, než bude pozdě? Nebo bude muž, jehož miluje, navždy umlčen?

Jan Šimek
259 Kč
Stefan Ahnhem
279 Kč
Colleen Cambridge
319 Kč
Sandra Brown
279 Kč
Patricia Gibneyová
359 Kč
Ali Hazelwood
319 Kč
Kristýna Trpková
279 Kč
Sam Holland
339 Kč