Kdo se skrývá za pseudonymem neznámé autorky Elly Conway? Je to opravdu slavná zpěvačka Taylor Swift, nebo jsme svědky parádního tahu ve světě knižního a filmového marketingu?

" /> Kdo se skrývá za pseudonymem neznámé autorky Elly Conway? Je to opravdu slavná zpěvačka Taylor Swift, nebo jsme svědky parádního tahu ve světě knižního a filmového marketingu?

"/>

ARGYLLE: kniha, film, a záhada autorství

Recenze Vybíráme z médií: Magazín Luxor | 30. ledna 2024

Kdo se skrývá za pseudonymem neznámé autorky Elly Conway? Je to opravdu slavná zpěvačka Taylor Swift, nebo jsme svědky parádního tahu ve světě knižního a filmového marketingu?

Na první pohled se neděje nic neobyčejného. Vychází nový špionážní thriller o tajném agentovi jménem Argylle, který kráčí ve stopách Jamese Bondy a zachraňuje lidstvo před šílenci všeho druhu. Spisovatelka si hlídá své soukromí, píše pod pseudonymem Elly Conway a nemá potřebu sdílet svou každodennost a fotky na internetu. Neobvyklé, ale pochopitelné.

 

V běžné realitě úspěchu se obvykle napínaný špionážní thriller zalíbí hollywoodským producentům a po vydání se začne připravovat filmové zpracování. Jenže v tomto případě něco nesedí a pootevřou se tak dveře podivných okolností a spekulací. Kniha totiž vyšla v lednu a už začátkem února má slavnostní premiéru její filmová adaptace. Internetem se okamžitě začaly šířit všemožné teorie o tom, kdo by autorka mohla být. Tohle se totiž obvykle děje u autorů, jméno čtenáře zaručeně přitáhne. Samozřejmě se nabízí srovnání se slavnou JK Rowlingovou, která pod pseudonymem Robert Galbraith publikovala svou detektivní sérii s Cormoranem Strikem (Volání kukačky, Hedvábník, Ve službách zla a další knihy).

 

Fantazie internetových spekulací se proto roztáčí na plné obrátky a má svou favoritku. Tou není nikdo jiný než Taylor Swift, jedna z nejznámějších popových hvězd současnosti. Nutno podotknout, že Swift je známá tvorbou rébusů a hlavolamů pro své fanoušky. Na sítích kolují desítky videí, která její autorství rádoby dokazují. Nechme se překvapit. Každopádně lze za tím vším vidět šikovné tah marketérů filmového studia, kteří se snaží „svézt na vlně” popularity slavné zpěvačky. A i kdyby ne, je téměř jisté, že tento humbuk kolem nejspíš přiměje autorku knihy zanonymita.

 

Elly Conwayová

Spisovatelka Elly Conway píše knihu o mocném syndikátu, který plánuje ovládnutí celého světa. Detaily zápletky její knihy se až pozoruhodně shodují s plány, jež chystá skutečné zločinecké uskupení. A to se udělat musím, co s Elly. Je to jen náhoda, nebo spolupracujete s některým dobře informovaným? Bude ji stačit vyslechnout? Nebo se má rovnou zlikvidovat? Je jasné, že spisovatelčin velmi poklidný život na idylické samotě, kde dělá společnost jen kocour Alfie, právě skončil. Ocitne se na šíleném kolotoči, který nemá šanci zastavit ani zpomalit. Naštěstí se v jejím životě objeví Argylle, „špión, který hraje za ty dobře“.

 

 

Elly Conway
359 Kč