6 únorových novinek, se kterými snadno přečkáte zimu

Aktuality Knižní klub | 29. ledna 2024

Taky už se vám zima zdá téměř nekonečná? Naštěstí už zbývá jen její nejkratší měsíc – a ten navíc díky chystaným knižním novinkám uteče raz dva! Podívejte se, na které se těšíme nejvíc.

 

 

 

Freida McFadden – Za zamčenými dveřmi

Autorce bestsellerového thrilleru Pomocnice vychází v českém překladu další kniha! V šokujícím psychologickém thrilleru sledujeme příběh lékařky Nory. Její otec, sériový vrah, už roky sedí za mřížemi za hrůzné vraždy, které páchal přímo ve sklepě jejich rodinného domu. Nyní Nora zjistí, že jedna z jejích pacientek byla brutálně zavražděna, a to stejným způsobem, jakým zabíjel její otec. To jí ale policie přece nemůže přišít… Alespoň dokud se nepodívá do jejího sklepa.

 

 

 

 

 

 

Petr Horký – Hausbot: Rozhovory o životě a spokojenosti

Jak dlouho může trvat takové štěstí – a lze ho vůbec zkoumat? Skutečně vědí domorodci lépe než my, jak se má žít? Televizní talkshow Petra Horkého Hausbot vám pravidelně přináší poutavé rozhovory se zajímavými českými i zahraničními osobnostmi. A ty si nyní můžete konečně vychutnat i v knižní podobě! Začtěte se do rozhovorů s Annou Hogenovou, Robertem Fulghumem, Jane Goodallovou, Miroslavem Zikmundem a mnoha dalšími.

 

 

 

 

 

 

 

Eva-Maria Bastová – Královna: Na cestě k trůnu

Jako mladá se stala královnou, jako královna se stala legendou! Edice beletrizovaných životopisů Významné ženy tentokrát představí příběh jedné z nejvlivnějších žen 20. století – britské královny Alžběty II. Ta právě navzdory přání své rodiny plánuje spojit svůj život s okouzlujícím princem Filipem. Po velkolepé svatbě však Alžbětin otec umírá a ona se musí ujmout role královny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Corina Bomannová – Andělé v bílých pláštích: Hvězdná hodina

Autorka trilogií Barvy krásy a Paní ze Severu přichází s novou sérií! Její první díl vás přenese do Berlína roku 1919, tedy na konec světové války. Mladou zdravotní sestru Hannu těžce poznamenala ztráta milovaného snoubence – ze začarovaného kruhu zoufalství ji vytrhne pouze nově vybudovaná nemocnice, ve které se vrhne na pomoc trpícím a nemocným. Ale potom ji dostihne její minulost…

 

 

 

 

 

 

 

Sarah Addison Allenová – Neobyčejní

Nový román od autorky bestselleru Zahrada kouzel vás naprosto okouzlí! Je plný magického realismu a až pohádkově čisté lásky… Mezi světem skutečným a imaginárním existují příběhy, jež se odvíjejí neobyčejným způsobem. Nedaleko pobřeží Jižní Karolíny leží rezidence Chmýříčkov – úchvatná stará kamenná budova, pojmenovaná podle drobných ptáčků – chmýrek tyrkysových –, kteří do života tamních obyvatel vnášejí prvky magických tajností. A právě sem se nastěhuje po smrti své matky Zoey. Co tam čeká zrovna na ni?

 

 

 

 

 

 

 

Anders de la Motte – Pán hory

Švédský mistr krimi Anders de la Motte přichází s novou sérií pro fanoušky severské krimi, kde vás seznámí s inspektorkou Leonore Askerovou. Ta je neohrabaná, tvrdohlavá a nezastavitelná. A ne vždy se svými kolegy z policejního oddělení v Malmö vychází… Místo aby se mohla zúčastnit právě probíhajícího vyšetřování zmizení mladé Smilly Holstové, odsunuli ji do Oddělení ztracených duší, kde se řeší staré případy, které nikdo nechce. Leo je však odhodlaná to nevzdat. Stejně jako ten, kdo stojí za Smilliným únosem.

Anders de la Motte
319 Kč
Sarah Addison Allenová
299 Kč
Eva-Maria Bastová
319 Kč
Freida McFadden
279 Kč