Naprosto exkluzivní a jedinečná

Recenze Eva Marešová | 17. ledna 2024

Opravdu pouze výjimečně se člověku dostane do rukou tak komplexně a přehledně zpracovaná kniha. Ostatně, kdo by si nepřál žít déle a cítit se lépe? Návod a rady od věhlasné nutriční specialistky vám pomohou dosáhnout vysněného cíle.

Prakticky a graficky dokonale zpracovaná kniha, plná nádherných fotografií. Hned na samém začátku vás inspiruje a motivuje natolik, že budete se zájmem číst každý řádek. Víte, jak moc jste úžasní?

Gabriela Peacock je renomovaná nutriční specialistka českého původu. Pardubická rodačka, která se 15 let věnovala modelingu, kde ale rozhodně nemohla čerpat inspiraci, jak být fit a zdravě štíhlá. Jak sama říká, v té době se o výživě moc nevědělo. Studium Westminsterské univerzity, obor zdravotní vědy a výživové terapie, byl tak logický krok, jak se posunout dál. Vypracovala se až do té míry, že si k ní pro rady chodí členové britské královské rodiny, se kterými se i přátelí, nebo celebrity. Z toho důvodu jsem si říkala, že to nebude jen tak někdo, kdo splácá pár stále se opakujících rad dohromady a vydá to jako knihu. Nemohla jsem udělat lepší rozhodnutí.

Nic si nezakazovat a najít si tu nejlepší cestu pro sebe. Po týdnu na sobě začít pozorovat první výsledky. Řekněte sami, nezní to báječně? Vše je o rovnováze. Vždy je lepší udělat alespoň něco než nedělat pro sebe vůbec nic.

Po první knize Úžasnější za 2 týdny, kterou chválila mimo jiných i Eva Herzigová, přichází Gabriela Peacock s knihou Mladší za 2 týdny. První kniha se věnuje stravovacímu plánu založenému na přerušovaném půstu, jak vyrovnat svou hormonální hladinu, zlepšit spánek a mít kvalitnější a udržitelnější život. Druhá kniha se věnuje dlouhověkosti a jak ovlivnit proces stárnutí.

Věda o stárnutí. Radost ze stresu. Proč je hmotnost pro dlouhověkost důležitá. Zásady stravování pro dlouhověkost. Transformační síla přerušovaného půstu. Přerušovaný půst pro dlouhověkost. Spouštěče dlouhověkosti. To vše se máte šanci dočíst v této knize. Nechybí i mnoho opravdu chutných receptů. Naštěstí s fotografiemi. Protože nevím, jak to máte vy, ale vařit bez fotky, to často nebývá sázka na jistotu. Navíc při takto úžasných receptech, budete mít hned chuť si něco dobrého uvařit a vždy je lepší vědět, jak to má vypadat. Zvlášť když recept vaříte poprvé v životě.

Cílem knihy není čtenáře zdeptat instrukcemi, jak má změnit svůj život nebo jak musí žít, aby něčeho dosáhl. Naopak je to kniha inspirující, plná optimismu a praktických rad, které nám pomohou mít kvalitnější život. I kdybyste využili jen jeden či dva návody, bude to stát za to! Není třeba být perfektní, hlavní je začít!

 

 

Eva Marešová

Gabriela Peacock
359 Kč