Kolekce Knižního klubu literárních adaptací na KVIFF.TV

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 18. května 2023

Silné příběhy ožívají nejen na stránkách knih, ale i před filmovou kamerou. Po úspěšné knize tak často následuje neméně slavný film a vy si teď několik z nich můžete vychutnat v pohodlí domova.

Speciálně pro vás jsme vybrali 32 filmů, které jsou adaptacemi literární předloh nebo jimi inspirované.

Tato kolekce vznikla ve spolupráci s KVIFF.TV, filmovou platformou karlovarského festivalu, na které po celý rok najdete bohatou knihovnu více než 600 filmů. Filmy na KVIFF.TV jsou pečlivě vybrané dramaturgickým týmem KVIFF a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. 

Jste fanouškem detektivek, českých klasik, Shakespeara nebo animáků pro celou rodinu? V této filmové kolekci si každý přijde na své. Filmy si můžete zakoupit i jednotlivě, bez dalších závazků.

 

Jaké filmy například v kolekci najdete?

Petrolejové lampy

Sugestivní filmové drama Petrolejové lampy natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka, ve které v hlavních rolích excelují Iva Janžurová a Petr Čepek.

 

Zapomenuté světlo

Příběh vesnického faráře, který na sklonku 80. let bojuje se státními úředníky i vyššími církevními představiteli. Veronika Žilková i Boleslav Polívka za své výkony získaly ocenění Český lev.

 

Moje slunce Mad

Film režisérky Michaely Pavlátové na motivy knihy Frišta novinářky Petry Procházkové, který získal řadu prestižních ocenění, včetně francouzského Césara za Nejlepší animovaný film.

 

Už je tady zas

Co kdyby Adolf Hitler v roce 1945 jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se rychle rozkoukává a začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Jeho ambice ale byly přeci vždy mnohem vyšší…

 

Lady Macbeth

Moderní a radikální drama vypráví o proměně dívky v ženu, jež ochutná sílu moci, osciluje mezi manipulátorstvím a spalující vášní a stane se někým, kým pravděpodobně nikdy být nechtěla.

 

Lichožrouti

Příběh o záhadném mizení lichých ponožek, o střetu dvou generací a o potřebě rodinné harmonie. Animovaný dobrodružný film na motivy bestselleru Pavla Šruta.

 

Komorná

Dynamický thriller plný zvratů, intrik, krásy a podmanivé erotické atmosféry natočil jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook. Příběh bestselleru Zlodějka Sarah Watersové převedl do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století.

 

Podívat se na kolekci Knižního klubu na KVIFF.TV >>