Máj, lásky čas – a taky napětí, humoru i vzpomínek! V květnu totiž vyjde celá řada knižních novinek napříč žánry, které si zaslouží vaši pozornost. Inspirujte se naším výběrem těch, na které se těšíme úplně nejvíc.

" /> Máj, lásky čas – a taky napětí, humoru i vzpomínek! V květnu totiž vyjde celá řada knižních novinek napříč žánry, které si zaslouží vaši pozornost. Inspirujte se naším výběrem těch, na které se těšíme úplně nejvíc.

"/>

8 květnových novinek, které si zamilujete

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 25. dubna 2023

Máj, lásky čas – a taky napětí, humoru i vzpomínek! V květnu totiž vyjde celá řada knižních novinek napříč žánry, které si zaslouží vaši pozornost. Inspirujte se naším výběrem těch, na které se těšíme úplně nejvíc.

 

 

Jojo Moyesová – Loď plná nevěst

Autorka romantického bestselleru Než jsem tě poznala nás opět vezme na pořádnou horskou dráhu emocí – tentokrát na pozadí skutečných historických událostí. Datuje se konec 2. světové války a tisíce australských žen cestují do Anglie, aby se znovu setkaly se svými muži. Letadlová loď Victoria převáží více než 650 z nich. A taky tisíc důstojníků… Životy cestujících se začínají proplétat a Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život.

 

 

 

 

 

Alan Rickman – Deníky

Charismatický herec Alan Rickman si fanoušky získal řadou filmů – starší generace ho zná jako padoucha ze Smrtonosné pasti, ta mladší zase jako přísného profesora z Harryho Pottera. Jeho osobní deníky vám ho ale představí nejen jako herce, ale i přítele, cestovatele, fanouška, režiséra i úplně obyčejného muže. Niterné myšlenky Alana Rickmana svou citlivou předmluvou doplnila herečka Emma Thompson, o doslov se postarala autorova manželka Rima.

 

 

 

 

 

 

Colleen Hoover – Vzpomínky na něj

Young adult novinka celosvětově oblíbené CoHo je údajně tím nejlepším, co kdy napsala. Alespoň prozatím! Tentokrát sledujeme drásavý a dojemný příběh mladé matky, která si za tragický omyl odseděla pět let. Vrátí se, aby se znovu setkala se svou dcerou – ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Až na Ledgera, majitele místního baru…

 

 

 

 

 

 

Elena Armas – Láska po španělsku

Senzace TikToku konečně v českém vydání! Ta spojuje dva oblíbené trendy new adult romancí: fake dating a lásku vzniklou z nepřátelství. Hrdinkou románu je Catalina. Ta se chystá na svatbu své sestry – a protože tam bude i její bývalý přítel se svou snoubenkou, neuváženě zalže, že ona dorazí se svým americkým přítelem. Jenže kde ho teď rychle sehnat? Jediný, kdo se nabídne, že s ní přeletí Atlantik a bude si hrát na šťastný pár, je nesnesitelný kolega Aaron. Kam se to vyvine?

 

 

 

 

 

C. J. Tudor – Škvíra

Autorka dnes už kultovních thrillerů Jáma a Kříďák přichází s čerstvou novinkou! Každá z mysteriózních povídek je obestřena mrazivou temnotou, která něco skrývá – vrahy, přeludy, nestvůry… nebo cosi odporného v krabici na klobouky. V téhle knize není nic takové, jak se zdá. Milovníci rafinovaných a děsuplných zápletek si rozhodně přijdou na své!

 

 

 

 

 

 

Dustin Thao – Ahoj, tady Sam

Young adult romance s originální zápletkou se stala senzací TikToku i čtenářských Instagramů. A teď se konečně dočkáme českého vydání! Sedmnáctiletá Julie a její přítel Sam jsou spřízněné duše. Plánují společný život, potom ale Sam nečekaně zemře. Julie se s tím těžko vyrovnává – vyhází jeho věci, nejde na pohřeb a raději se snaží zapomenout. Přeje si ještě naposledy slyšet jeho hlas v hlasové schránce, a tak zavolá na jeho telefon. A on to zvedne…

 

 

 

 

 

 

Jana Bernášková – Koloušek

Ve volném pokračování knih Jak přežít svého muže a Coura se opět vracíme za mladou herečkou Lucií. Ta má právě před svatbou, a tak by se zdálo, že má napůl vyhráno, ovšem jen do chvíle, kdy se do ní osudově zamiluje muž. Koloušek. Na povrch se vynoří spousta otázek. Je vůbec svatba v životě ženy radostnou událostí, nebo jen přežitkem? Měla by vstoupit do manželství, když touží být celou svou duší svobodná? Svižný, čtivý a místy bláznivý román pro ženy zhltnete jedním dechem.

 

 

 

 

 

 

Andrew Mayne – Námořní bouře

Autor bestsellerů Šelma, Hračkář nebo Černý korál se vrací s již 3. dílem napínavé série thrillerů s vyšetřovatelkou Sloan McPhersonovou. Tu pátrání zavede na výletní loď u pobřeží, která se potápí v důsledku záhadné exploze. V ohrožení jsou další lodě, a tak začíná závod s časem – a navíc se blíží tropická bouře, která by mohla zničit případné důkazy. Jenomže Sloan má pocit, že vyšetřovatelé přehlížejí klíčové detaily, a nadřízení k řešení případu přistupují velmi vlažně. O co tady vlastně jde? Sloan zjišťuje, že je ve hře něco mnohem znepokojivějšího, než by se podle oficiálního vysvětlení zdálo…

Alan Rickman
439 Kč
Jojo Moyesová
399 Kč
Andrew Mayne
319 Kč
Dustin Thao
299 Kč
C. J. Tudor
319 Kč
Colleen Hooverová
319 Kč
Elena Armas
359 Kč
Jana Bernášková
319 Kč