Poslední slova

Recenze Andrea Šmídová | 16. dubna 2023

Strhující, dechberoucí a psychologický příběh, který Vás vezme za srdce. Příběh, který Vám nedá spát.

Jako milovnice detektivního žánru knih, jsem už při čtení anotace na Knihu Poslední slova od Kerry Londaleové věděla, že ji musím mít ve své knihovně. Nejraději mám psychologické thrillery a dramatické příběhy, a to tato kniha splnila na sto procent. Je to již třetí kniha, kterou od této autorky čtu. Předchozí tituly s názvem Všechno, co dáme a Všechno, co máme mě zaujaly natolik, že jsem si pořídila i další knihu Všechny vlny oceánu, která čeká v pořadí. Po přečtení knihy Poslední slova se do čtení pustím rovnou.

Každá z postav je něčím zajímavá. Jde o početnou rodinu a každý z nich skrývá nějaké tajemství, což dodá knize o to více napětí. V žebříčku hlavních hodnot rodiny je především bohatství a politická kariéra. Celý příběh jsem četla se zatajeným dechem a nevěděla, komu mohu věřit a komu ne. Chování členů rodiny je až zarážející. Jejich manipulace, absurdní jednání, lži a nedostatek empatie.

Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy, tři sourozence, kteří neměli lehké dětství a každý si do dospělosti odnesl plno démonů. A samozřejmě jsem si velmi oblíbila i Joshe, malého třináctiletého chlapce, který má problémy s mluvením, ale jeho kresby řeknou více, než tisíce slov. Když zaklepe u dveří své tety s dopisem od její sestry Lily, vše se otevírá a příběh Vás okamžitě vtáhne a nepustí až do poslední stránky. I proto jsem velmi ráda, že se nejedná o pouhý jeden příběh, ale o trilogii a budu bedlivě studovat a číst mezi řádky, abych odhalila každé tajemství celé rodiny. Jejich šťastné i hrozivé vzpomínky, které autorka umí popsat tak poutavě, že si je dokážu ve své mysli živě představit, jako bych stála vedle Lily, Joshe, Olivie nebo jiné z rodiny Carsonových.

Pokud máte rádi psychologické thrillery, ve stylu knih jako je Dívka ve vlaku, Zmizelá, Rodina odvedle nebo třeba Žena v okně, neměla by Vám uniknout tato kniha od Kerry Lonsdaleové a ani žádná jiná z jejich dalších titulů. Všechny Vás naprosto pohltí. Kdybych ji měla hodnotit, tak právě tato si u mě získala největší obdiv. Jak říkám, nelze si knihu nezamilovat. Nejraději bych si už přečetla další dva díly, pokračovaní tohoto světového bestselleru, abych věděla, jak to všechno dopadne. Pevně doufám, že dobře. Miluji odhalování rodinných tajemství, jejich pohnuté osudy, ne příliš růžovou minulost, a o to více mě zajímá jejich budoucnost. Občas když neznáme pravdu, je to možná to nejlepší, co se nám mohlo stát.

Knihu hodnotím velmi kladně. Opravdu je to světový bestseller, který by neměl chybět v žádné knihovně milovníků napínavého žánru. Za mě si určitě zaslouží pět hvězd z pěti. Tak se i vy ponořte do tajemného života rodiny Carsonových a odhalujte pravdu, která měla zůstat pohřbená.

 

Andrea Šmídová

 

 

Kerry Lonsdaleová
319 Kč