Dávno pohřbené tajemství vypluje po dvaceti letech na povrch

Recenze Simona Krchová | 19. března 2023

Spisovatelka Sandra Brown nemá pro nic za nic ocenění mistryně thrillerů. Vydala přes sedmdesát románů a vede se jí skvěle i nadále. Poslední dobou se s jejími novinkami roztrhl pytel. Nejnovější bestseller se jmenuje Tajnůstkáři.

Před dvaceti lety se problémový mladík Rusty Dyle, syn prokurátora, rozhodl vyloupit obchod. K tomu potřeboval parťáky. Když si Rusty vybral čtveřici lidí, kteří mu s jeho plánem měli pomoci, ani jeden z nich to udělat nechtěl. Jenže Rusty bývá ve svých argumentech dost přesvědčivý. U každého použil tak trochu jiný druh vydírání, a tak jim nezbylo nic jiného než se s ním spolčit. Plán vyšel, avšak do rána se vše zvrtlo.

„Jeden z nich skončil v nemocnici. Druhý seděl ve vězení. Třetí ležel v márnici. A čtvrtému se podařilo i s celou kořistí pláchnout.“

Po dvaceti letech se do města vrací Arden Maxwellová. Každý si hned povídá, co vede holku po tolika letech zpět. A kde má svou starší sestru Lisu? Arden a Lisa žily v rodinném domě u jezera Caddo se svým otcem, ze kterého se po smrti jeho ženy stal alkoholik. Vrací se Arden proto, aby vyřešila záhadu zmizení svého otce? Ohledně jeho zmizení koluje několik zvěstí. Arden by ráda získala odpovědi na otázky. Stále nevěří tomu, že by její otec kdysi vyloupil obchod a utekl s penězi bez jediného slova od dvou dětí, a ještě k tomu zabil člověka. S Ardeniným návratem Rusty znepokojí, a začne spřádat plány a bezpečnostní opatření. Nechá Arden sledovat a snaží se zjistit, co vše ví.

V příběhu je další hlavní postava, a to Ledge Burnet. Vysloužilý voják, hrdina, který se vrátil zpět do rodného města. Ledge nyní provozuje řemeslnické služby a stará se o nemocného strýce. Jednoho dne ho však Arden vyhledá, protože po něm chce zrekonstruovat dům. Ledge ihned ví, co je Arden zač a snaží se od ní držet dál. Jasně jí dá najevo, že nemá zájem.

Jednou večer přijde Rusty za Ledgem do hospody na „přátelský“ pohovor. Každý, kdo ve městě žije, dobře ví, že se ti dva od dětství nesnáší. Když se Rusty zmíní o oné noci před dvaceti lety a tajemným návratem Arden, Ledge ihned zbystří a tuší kam tím Rusty míří. Musí přehodnotit situaci a začít Arden před Rustym chránit. Vyjde mu však jeho plán? Rusty se chce Arden pomstít za zmizelý lup, který měl ukrást Ardenin otec. Ale je to opravdu tak, jak si všichni myslí?

Příběh je velmi zamotaný. Je tam příliš mnoho tajemství, který si každý střeží. Samozřejmě, kdo je velkým fanouškem Sandry Brown tak jako já, tak ví, že se dočká i romantického jiskření. Sandra Brown opravdu umí psát thrillery. Každou stránku doslova a do písmene hltáte a knihu neodložíte, dokud nepřečtete poslední stránku. Je až neuvěřitelné, jak dokáže vše uvést na pravou míru až na posledních stránkách příběhu.

 

 

Simona Krchová

 

 

Sandra Brown
319 Kč