Může falešný vztah, založený na lžích, přerůst v něco víc?

Recenze Tereza Englická | 15. března 2023

Kniha, která obletěla celý zahraniční knižní Tiktok, konečně dorazila i k nám. Hypotéza lásky od Ali Hazelwood je jednou z nejdoporučovanějších knih na zahraničním knižním Tiktoku!

Když jsem tuto knihu viděla na Tiktoku a hledala jsme si ji na Goodreads, tak už od začátku jsem se modlila, aby kniha u nás vyšla i v češtině. Už jenom ohlasy v zahraničí slibovaly literární jízdu. A když konečně kniha vyšla, sáhla jsem po ní téměř okamžitě. Začetla jsem se do ní ještě ten den, co mi přišla … a naprosto jí propadla.

Setkáváme se tu s dvěma hlavními postavami – Olive, mladou doktorandkou, která miluje biologii a vědu obecně a snaží se ve světě prosadit, a Adama, doktora, kterého se bojí všichni studenti a kdekdo se mu radši vyhýbá. A zcela zákonitě se tyto dvě postavičky jednoho dne ve velice “delikátní” situaci potkají. Olive jej totiž coby prvního člověka na chodbě políbí, aby se tím skryla před svojí kamarádkou, které nalhala, že má s někým rande.

Mezi Olive a Adamem dojde k tajné dohodě, že spolu budou tvořit falešný pár. Vztah založený na tom, že všem okolo budou lhát. To ovšem čtenáři už od začátku bude připadat jako strašně špatný nápad. A věřte mi, že je to hooodně špatný nápad. Nicméně mezi postavami to už od začátku pěkně jiskří a je až zcela jisté, že mezi nimi panuje něco více, než co si chtějí oba připustit. Celá kniha se primárně odehrává v univerzitním prostředí, ale na skok se objevíme i v Bostonu na lékařské konferenci.

Do knihy jsem se začetla a ona mě nepustila, až dokud jsem neobrátila poslední stránku. Upřímně, čekala jsem od ní hodně a hodně jsem opravdu i dostala. Najdete v ní všechno – scény, u kterých se zasmějete, u kterých budete naštvaní, smutní, u kterých se budete červenat (ano, jsou tu i velice peprné scény, čtěte pouze po desáté večer!). Velkou výhodou jsou tu kratší kapitoly, díky kterým kniha ubíhá velice rychle. Navíc má i poutavou obálku, kterou v knihkupectví rozhodně neminete.

Doporučuji! Jedno velké DOPORUČUJI! Hlavně si ke čtení vezměte sklenku vína, budete ji potřebovat :D. Zvlášť až dojdete k bonusové kapitole, která je až na konci knihy a která dosti doplňuje Adamův pohled na jednu část příběhu. Jinak je celá kniha psaná z pohledu Olive, ale právě bonusová kapitola nabízí také pohled Adama, což je naprosto skvělé zpestření.

 

Tereza Englická

Ali Hazelwood
279 Kč