Příběh o lásce, se kterou nemůže být, pokračuje

Recenze Simona Krchová | 7. března 2023

Právě vyšlo pokračování rodinné ságy rodu Caldwellů. Příběh je o úspěšné rejdařské rodině a o jednom úspěšném muži, který vybudoval síť kinematografie. Pojďte se se mnou ponořit do příběhu, který stojí za to.

Když nechal Frank stát Harriet na palubě lodi, ještě neměl zdání, jakou chybu udělal. Bohužel netušil, že s ním čeká dítě, jinak by zůstal a neutekl štvaný bolestí a výčitkami svědomí. Frankova žena zemřela i s nenarozeným miminkem při zemětřesení, které postihlo San Francisko v roce 1906. V tom okamžiku byl s Harriet a užívali si jeden druhého.

Když opustil Frank San Francisko, jezdil několik let z místa na místo, až zakotvil ve vesnici, která se jmenuje Hollywood. Ospalé městečko, kde nežije ani sedm set obyvatel. Avšak to místo má něco do sebe. Dokonce si dokáže představit, že by se tady daly natáčet němé filmy. Frank se spřátelí s jedním mužem, který se vyzná ve filmové branži a po nějaké době spolu otevřou vlastní síť kinematografie. Mají obrovský úspěch, nejen v Hollywoodu. Jednoho dne musí odjet do San Franciska kvůli osobním záležitostem. Jede navštívit i hrob své zesnulé ženy, když se mu najednou zkříží cesta s kráskou s černými vlasy. Harriet! Ta nemůže uvěřit, že se znovu po tolika letech shledává s Frankem a všechny odsunuté vzpomínky vyplouvají znovu na povrch.

Aby Harriet ochránila své nenarozené dítě a rodinu před skandálem a hanbou, rozhodne se, že přijme nabídku svého přítele Jordana, který ji bezmezně miluje. Jordan ví o jejích citech, které chová k Frankovi, přesto ji žádá o ruku. Ihned po svatbě odjíždí na líbánky do Evropy, kde jsou do té doby, než se narodí Adrian. Nikdo nemá ani tušení, že není Jordanovo dítě. Po smrti otce, se stává Harriet ředitelkou rejdařství. Bohužel její strýc jí vše neskutečně komplikuje, dokonce jí z křesla sesadí nečistou hrou. Na Harriet dopadá jedna rána za druhou. Nejdřív přijde o svou největší lásku, pak otce, práci ve firmě, matku, milovanou tetu Agnes a ještě jí umírá manžel. Harriet se však nevzdává a snaží se získat firmu zpět.

Když už je Adrian sedmnáctiletý, dozvídá se, že jeho otec je Frank. Jede si to s ním vyřídit do Hollywoodu. Jak tohle všechno dopadne? Bude mít Adrian pochopení pro svého otce? A Harriet a Frank? Naleznou k sobě ještě cestu po tolika letech, když ani jeden není vázán manželstvím?

Každý jistě viděl, alespoň v televizi, velký proslulý nápis na jižním svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku v Los Angeles. HOLLYWOOD. V době 1910, kdy se dostal Frank do této vesničky, ještě nikdo nemohl tušit, jak rozkvete a stane se nejznámějším městem v Los Angeles. Především je to město proslulé filmovým průmyslem. Zde začal rozkvět kinematografie, který brilantně popisuje autorka knihy. Dozvíte se, jak je to s filmovým střihem, efekty, postprodukcí. Jak se postupem doby stává z několikaminutového filmu hodinový. V knize se tedy tentokrát dozvíte více o Frankovi a jeho práci, avšak příběh Harriet a její rodiny nezůstává pozadu. Kam nás zavede třetí díl, to můžeme jen hádat.

 

Simona Krchová

Kate O´Hara
319 Kč