BŘEZEN, MĚSÍC ČTENÁŘŮ! KTERÝMI NOVINKAMI HO OSLAVIT?

Aktuality AH | 21. února 2023

Už od roku 1955 je březen měsícem, kdy se oslavují knihy a čtenářství. Letos tomu nebude jinak – čím svátek knihomolů oslavíte vy? Strhujícím thrillerem, romancí, dlouho očekávaným sci-fi, nebo je vám milejší životopisné drama? V březnové várce novinek si na své přijde každý.

 

 

Sam Holland – Kopírák

Nejděsivější a nejočekávanější thriller roku – to je Kopírák! Drsné krimi není pro slabé povahy, na své si ale naopak přijdou milovníci opravdových zločinů. Pachatele hrůzných vražd, tzv. Kopíráka, totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Co když se ale vrah rozhodne své vzory ještě překonat?​ Pokud se vám líbil Hadrový panák, procvičte si své mozkové závity u Kopíráka, podezřelý je tu úplně každý!

 

 

 

 

 

Kristýna Trpková – Vetřelec

Mrazivá detektivní série z prostředí české vesničky se dočkala třetího dílu! A ani ve Vetřelci není o napětí nouze. V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval…

 

 

 

 

 

Dmitrij Glukhovsky – Stanoviště: Na stráži

Autor dnes už legendární post-apokalyptické sci-fi trilogie Metro 2033 přichází s očekávaným románem! Ten je neveselou vizí toho, jak by Rusko mohlo vypadat v blízké budoucnosti. Po krátké a kruté občanské válce, v níž se sáhlo i po zakázaných zbraních, zůstal z Ruska jen zlomek jeho původní velikosti. Celé oblasti jsou zamořené a řeky otrávené. A hlavní město se vrací k carskému impériu…

 

 

 

 

 

Miranda Cowley Heller – Papírový palác

Není mnoho debutových románů, které se ihned po vydání stanou světovým bestsellerem – to se však podařilo Papírovému paláci, kterého se už po světě prodalo přes milion výtisků! Padesátiletá Elle se musí rozhodnout mezi životem, který si vytvořila se svým milovaným manželem, a tím, který si vysnila se svou dětskou láskou Jonasem, kdyby tragická událost navždy nezměnila běh jejich životů. Romantická kniha, obtěžkaná smutnou a šokující rodinnou historií, vás dojme, rozesměje i rozpláče.

 

 

 

 

Lucie Kutrová – 151 příběhů na Stezce Českem

Lucie Kutrová, autorka dvou úspěšných cestopisů 151 dní po evropských stezkách a 151 dní Pacifickou hřebenovkou, vydává třetí knihu svých dobrodružství, tentokrát tuzemskou! V celobarevné knize můžete nasát atmosféru jejího putování po Stezce Českem, 2000 km dlouhé trase po českých kopcích i malebných vesničkách, na které ji doprovází její psí parťák Marvel.  Koupí této knihy získáte nejen skvělé počtení a inspiraci k vlastním dobrodružstvím, ale také přispějete na lepší život v útulcích.

 

 

 

 

Erin A. Craigová – Drobné protislužby

Young adult fantasy se odehrává v městečku obklopeném temnými horami a neprostupným lesem, který obývají mýtické bytosti. Přízraky, které slibují, že za drobou protislužbu splní místním ta nejniternější přání. Jejich skutečné záměry jsou však mnohem zlověstnější… Autorka bestselleru Dům soli a smutku vás ve své nové knize přiměje zpochybnit každý kousek reality – nebezpečí číhá v každém stínu!

 

 

 

 

 

 

Eva-Maria Bast – Mata Hari: Vycházející slunce Paříže

Edice Významné ženy se v březnu rozroste o nový přírůstek! Životopisný román Mata Hari sleduje strastiplný osud tajemné tanečnice Margarethy, kterou svět znal pod jménem Mata Hari. Na veřejnosti vystupovala jako dcera vznešeného bráhmana a svůj životní příběh vyšperkovala mnoha neuvěřitelnými příhodami. Netušila, že její poslední role svůdné německé špionky ji nakonec přivede až před popravčí četu…

Sam Holland
319 Kč
Eva-Maria Bastová
319 Kč
Erin A. Craigová
399 Kč
Kristýna Trpková
279 Kč
Miranda Cowley Heller
359 Kč
Dmitry Glukhovsky
279 Kč