Nebudu ti lhát

Recenze Andrea Šmídová | 3. března 2023

Michal Hrůza patří mezi mé oblíbené hvězdy českého showbysnysu. A kniha Nebudu ti lhát je krásnou zpovědí jeho života.

Michal Hrůza. Velké jméno známé osobnosti. Kdo by nechtěl znát vše o životě jeho oblíbené celebrity. Jeho skrytá tajemství, šťastné okamžiky i to, čím si musel projít, aby se z něj stal právě ten člověk, kterým je teď. Ano můžete si přečíst bulvární plátek nebo spekulovat a číst například ať už nenávistné nebo přátelské komentáře od cizích lidí. Ale skutečnou pravdu, tu zná pouze ta jedna osoba.

Už jako malá jsem měla moc ráda zpěváka Michala Hrůzu. Ve svém pokojíčku jsem si zpívala jeho písničky, listovala časopisy, ve kterých byl a lepila si plakáty na stěnu. Dalo by se říci, opravdová fanynka. Měla jsem i tu čest být na koncertě a byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Takže když se teď objevila na pultech knihkupectví tato kniha, musela jsem ji nutně mít ve své knihovně. Svůj život vypráví svému kamarádovi Petru Vydrovi a musím říci, že vznikl opravdový skvost. Na těchto stránkách se dozvídáme plno zajímavých věcí jak z jeho kariérního, tak i hlavně soukromého života. Je doplněna i spoustou fotografií z rodinného archivu, což knihu rozhodně dělá ještě zajímavější. Koukáme, jak se říká, pod pokličku a je to doopravdy jak jízda na horské dráze.

Pro mě osobně je Michal Hrůza muž s velkým M. Skvělý zpěvák a skladatel. Prožil si toho ve svém životě hodně, neměl to vždy úplně nejjednodušší, například, když utrpěl vážný úraz hlavy a zůstal v bezvědomí. Každá špatná událost, která se nám v životě přihodí, by se měla doplnit desítkou dalších, šťastných událostí. Je vidět, že se Michal Hrůza nikdy nevzdal, zůstal milujícím člověkem, který si šel za svými sny. Dokázal toho opravdu hodně, a přesto je z něj pořád charismatický muž, který si nehraje na nic, co není. Je pro mě skutečnou ikonou a doufám, že ho ve svém životě ještě někdy potkám na živo.

Jeho tvorba, písně, které napsal a nazpíval mě chytají za srdce. Mezi asi tu nejoblíbenější pro mě patří píseň Pro Emu. Zde je vidět, že psal skutečně od srdce. I když vím, že to píše pořád. Ale tato se obzvláště povedla. Navíc mám i velmi ráda film Pohádky pro Emu s perfektním obsazením Ondřejem Vetchým, Annou Geislerovou a Emou Švábenskou režiséra Rudolfa Havlíka. Pokud jste film ještě neviděli, za mě další doporučení.

Jste-li také velikými fanoušky Michala Hrůzy, nebo jestli Vás jen zajímá jeho životní cesta, tuto knihu si rozhodně pořiďte. Stojí za to mít jí ve své knihovně. Je skvěle zpracovaná. Spolupráce s již zmíněným Petrem Vydrou se povedla na jedničku a knize nechybí vůbec nic, co by od ní čtenář mohl očekávat. Velmi jsem si ji oblíbila a až se mi poštěstí se se zpěvákem Michalem Hrůzou znovu potkat, určitě si knihu vezmu s sebou. Bude pro mě o to cennější, když budu mít i autogram. Nemám knize co vytknout. Tak usedněte milý čtenáři s šálkem čaje, pohodlně se usaďte a poznejte život a všechna tajemství této skvělé celebrity.

 

Andrea Šmídová

 

Hrůza Michal, Vydra Petr
239 Kč