Poslední šťastný nový rok?

Recenze Sacharin | 6. února 2023

Vašim přátelům zmizí dcera. Zmizí z vašeho domu. Během párty, se kterou jste nesouhlasili. Co teď? Co když pátrání po ní odhalí mnohem víc, než jste kdy chtěli najít? Než jste kdy chtěli světu sdělit. Hodiny ubíhají… a tajemství se derou ven.

O silvestrovské noci všichni rekapitulujeme, dáváme si předsevzetí a doufáme v lepší zítřky. Nejinak tomu je na Silvestra 2018 u Wiksellových. Spolu se svými přáteli Malenou, Fredrikem a Ninou očekávají příchod nového roku a pozvedají skleničky k přípitku. Ačkoli poněkud rozpačitému, protože společnost více lidí se nemůže obejít bez dramatu. Zatímco jejich děti na opačné straně města slaví taktéž – svůj první Silvestr bez dozoru rodičů. Jenže jejich párty, se kterou ne všichni dospělí souhlasili, vyústí teprve v tu pravou katastrofickou událost - sedmnáctiletá Jennifer Wiksellová do rána nečekaně zmizí.

Takový začátek roku nikdo nečekal. Lidé jsou otřesení. Do pátrání se zapojují přátelé i policie. A jediné vodítko, které zatím mají, je, že z oslavy odešla dvě hodiny před půlnocí. Jenže kam a proč? Jak to, že se nevrátila domů? Utekla snad? Nebo se jí něco stalo? Pod tlakem těchto otázek se vynořují další. Byla Lollo Wiksellová dobrá máma? Jaký vztah měl ke své dceři Max Wiksell? Kým vlastně byla Jennifer Wiksellová? A jak velký podíl viny na jejím zmizení nese rodina Anderssonových, kde se párty pořádala? Nebo leží odpověď ke všem otázkám úplně někde jinde? Třeba online?

Všichni přestávají věřit všem. Na povrch vyplouvají skryté či přehlížené povahové rysy a tajemství. Jenže pomůže některé z nich Jennifer najít? Ustojí všechna ta odhalení alespoň jedno doteď zdánlivě spokojené manželství? Bylo jejich přátelství skutečné, nebo se tváří v tvář krizové situaci rozpadne v prach? Co když to byl jejich poslední společný Nový rok?

To všechno a mnohem víc se dozvíte, pokud otevřete knihu Malin Stehnové. Jde o čtivě psaný příběh na pár dní, který budete hltat, abyste tomu přišli na kloub. A ta obálka je ve skutečnosti ještě hezčí než na fotce, takže na vystavení do knihovny jako dělaná!

 

Sacharin

Malin Stehn
319 Kč