Romantický příběh z vojenského prostředí

Recenze Tereza Englická | 4. února 2023

Od  u nás velmi oblíbené - autorky Anny Todd vyšla novinka - první díl nové série Nejjasnější hvězdy. Příběh Kariny a Kaela nás přenese na americkou vojenskou základnu, v jejímž okolí se celý příběh odehrává.

Anotace knihy slibuje emoční nálož, což sama mohu potvrdit. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, hltala jsem stránku za stránkou a prožívala Karinin život, který se ze dne na den otočil o 180 stupňů, když pozná muže jménem Kael, vojáka z povolání, který se právě vrátil z mise. Když se zamyslím nad tím, jaké knihy jsem četla, tak si nemohu vzpomenout ani na jednu, která by byla z čistě vojenského prostředí.

Musím říct, že jsem trošku měla obavy z knihy, protože zahraniční portály uvádí lehce rozpačité recenze. Po přečtení knihy jsem ale zjistila, že jsem se bála naprosto zbytečně a že vám knihu mohu vřele doporučit. Kniha je napsaná velice čtivým stylem, stránky ubíhají před očima rychlostí blesku a garantuji vám, že ji budete mít i přes její tloušťku přečtenou během pár hodin. Vůbec se nelekejte počtu stránek. V příběhu jsem nejvíce asi obdivovala to, jak se Karina dokázala během času postavit na vlastní nohy a zařídit si vlastní bydlení v poměrně mladém věku. Ačkoliv dle popisu v knize to bydlení není úplně zářivé a zalité sluncem, je její. Je to její majetek, do kterého postupně investuje vydělané peníze z masérského “studia”, kde pracuje jako hlavní masérka. A kam za ní taky chodí Kael jednou za čas na masáž. Z Kaela, jako druhé hlavní postavy, jsem chvílemi byla dosti rozpačitá, protože jsem vůbec (stejně jako hlavní hrdinka) netušila, co od něj čekat, s čím se předvede.

Co bych maličko vytkla autorce, jsou někdy až moc krátké kapitoly – v knize je několik doslova jednostránkových kapitol. Je to jen malé mínus na jinak zcela skvělé knize. Podle všeho by se mělo jednat o sérii, a já se už teď velice těším na to, co přinesou další díly. Doufám, že pokračování téhle knihy u nás vyjde brzy.

Pokud přemýšlíte, zda se do nové knihy Anny Todd pustit, říkám – jděte do toho. Pro milovníky románů je tato kniha jako dělaná. Navíc vzhledem k tomu, že je to slibovaná série, se s těmito hrdiny setkáme v dalších knihách!

 

Tereza Englická