Dvojčata proti pravdě, přežije alespoň ta druhá?

Recenze Alexandra Snítilá | 18. ledna 2023

Hluboko v lesích Montany stojí most sebevrahů, na kterém ukončila svůj život mladá Cambry Nguyenová a já se ptám, kdo bude další? Kdo ještě musí zemřít, aby vyšla pravda najevo? Bude to její dvojče Lena?

Ano milí čtenáři, mám spoustu otázek a od vyřešení mě dělí 273 stránek plných napětí, strachu, odvahy a i trochu šílenství. Připravte se na tu jízdu se mnou.

Pokud nejste fanoušky knih s velkým počtem postav, tato kniha je přímo pro Vás. Nemusíte si pamatovat jména deseti hrdinů, bohatě si vystačíte se čtyřmi. A přesto Vám má tato kniha co nabídnout. Velmi barvitý popis a charakteristika všech zúčastněných Vás vtáhne do děje přímo na dálnici a onom mostě.

Zajímá Vás, co se doopravdy stalo na mostě sebevrahů? Co přesvědčilo Cambry skočit a vzít si život? Cambry byla tulačka, procestovala část světa, tak proč by se pár kilometrů od domova rozhodla přestat žít? Tyhle otázky si spolu se mnou klade její dvojče Lena, která je odhodlaná najít pravdu.

Velmi promyšlené spojení aktuálního dění a blogu Leny Vás bude napínat během celého čtení. Nejenže Vás upoutají domněnky, budete chtít vědět, jak bude celé vyšetřování probíhat.

Cambry a Lena nikdy neměly dobrý vztah, jejich cesty se rozdělily. Shledají se opět v černočerné tmě pod vyhlášeným tajemným mostem? Přivolá Cambry svou sestru k sobě do nicoty? Co všechno Lena riskuje při schůzce se strážmistrem Raymondem Raycevicem? A je na toto setkání připravená? To vše se postupně dozvíte.

Během celého příběhu budete žasnout, jak geniální plán má. Ano, může se zdát velmi naivní a průhledný, ale její plán B Vás i Raye překvapí. Bude to však stačit?

V první části knihy se dozvídáme, jak to asi bylo a Lena nám odkrývá část sestřina příběhu. Podle Leniných úvah Cambry od svobody dělí několik kilometrů, nebojuje jen se svým údajným protivníkem, ale jejím dalším soupeřem je i ručička na tachometru. Cambry celý život před něčím utíká, a proto i její poslední chvíle života jsou jako hra na honěnou. Cambry především bojuje sama se sebou a se svými myšlenkami.

V další polovině jde Lena do akce! Čelí stejnému protivníkovi na stejném místě. Může to dopadnout jinak? Spousta napětí, podezření, svižná hra o moc a hodně nečekaných zvratů. To vše Vás čeká při čtení tohoto thrilleru! Tak s chutí do toho!

 

Alexandra Snítilá

Taylor Adams
299 Kč