Skončí Sophiiny sny happy endem?

Recenze Simona Krchová | 14. ledna 2023

Pokračování příběhu o mladé Němce, které se podařilo postavit se na vlastní nohy a jít si za svými sny.

V prvním díle vyhodil otec Sophii z domu, když zjistil, že je těhotná a dítě si chce nechat. Sophie musela opustit nejen domov, ale také svou rodnou zemi Německo a hledat štěstí v Paříži s kamarádkou Henny. Po narození syna, který po dvou dnech zemřel, odcestovala do New Yorku, kde nalezla nejen práci svých snů, ale také lásku. Když už si Sophie myslela, že se jí život obrací k lepšímu, najednou se jí rozpadl vztah s Darrenem, a ještě přišla o práci v továrně madame Rubinsteinové. Ke všemu dostala anonymní dopis, ve kterém bylo napsáno, že její syn žije. Když Sophii nedržely žádné závazky v New Yorku, rozhodla se vrátit zpět do Paříže a hledat svého syna.

Pátrání po synovi bohužel není lehké. Nemocnice určitě něco tají, jenže nikdo se k ničemu nepřizná. Tak Sophie najímá soukromého detektiva, který po synovi pátrá. Sophie navštíví i svou nejlepší kamarádku Henny, jenže ta se chová divně. Už to není ta samá Henny, kterou znala z dřívějška. Později se Sophie dozví, že je Henny závislá na opiu. Sophie se jí snaží pomoc, ale marně. S těžkým srdcem odjíždí zpět do New Yorku. Když si vzpomene na dopis s nabídkou práce od Elizabeth Ardenové, tak neváhá a jde k ní na pracovní pohovor. Sophie získá práci v salonu krásy jako kosmetička. Elizabeth Ardenová je s ní velice spokojená, a tak jí dá nabídku, která se neodmítá. Miss Ardenová koupí usedlost v Maine Chance a po Sophii chce, aby ho celý zrekonstruovala a udělala z něj Svatyni krásy pro dámy. Klub, ve kterém se budou nabízet různé aktivity, a kde budou všechny ženy hýčkány. Sophie nabídku přijme a znovu se stěhuje z New Yorku na venkov. Miss Ardenová musí najmout pro farmu krásy někoho, kdo pomůže s reklamní kampaní. Nový reklamní agent bude bydlet se Sophií v Maine Chance. Když znovu stane tváří v tvář Darrenovi, nemůže tomu uvěřit. Na Darrenovi je vidět, že je stále na Sophii naštvaný, a tak dělá jako by byla vzduch. To Sophii hrozně rmoutí, protože k Darrenovi stále něco cítí. Po několika měsících společného žití si vše vyříkají a stanou se z nich kamarádi. Mezitím v New Yorku dojde ke krachu na burze a hodně lidí přijde nejen o své úspory, ale hlavně o práci. Této příležitosti se chopí madame Rubinsteinová a odkoupí zpět svou firmu. Takže začíná opět konkurovat Mrs. Ardenové. Sophie a Darren se mezitím sblíží a dají svému vztahu novou šanci. To se nelíbí Mrs. Ardenové a Darrena propustí. Darren musí opustit Maine Chance následující den, a tak se vrací zpět do New Yorku. Nechá si Sophie utéct znovu nalezenou lásku? Má vůbec smysl vztah na dálku? Jaké další překvapení ještě v tomto příběhu Sophii čeká?

Knížka opět nezklamala. Sophii čekají v příběhu velká rozhodnutí, starosti, naděje, láska i ztráta. Autorka zase uzavřela příběh s velkým očekáváním. Snad vyjde závěrečný díl, co nejdříve.

 

Simona Krchová

Corina Bomannová
399 Kč