7 PROSINCOVÝCH KNIH, KTERÉ VÁM ZKRÁTÍ ČEKÁNÍ NA JEŽÍŠKA

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 23. listopadu 2022

Tohle jsou nejlepší knihy, které vycházejí v prosinci! Pokud jste byli hodní, třeba vám je Ježíšek stihne nadělit pod stromeček. Ale jak s oblibou říkáme, někdy je nejlepší, když si člověk udělá radost sám!

NEJJASNĚJŠÍ HVĚZDY

Anna Todd je zpět! Autorka bestsellerové série After se vrací s novou jiskřivou knihou. V hlavní roli fyzioterapeutka na vojenské základně a jeden sexy voják za druhým. Fanoušci Anny Todd se na Nejjasnější hvězdy těší už opravdu dlouho, ale letos v prosinci se jim přání konečně vyplní! Prostě žhavé čtení do studených večerů!

VINÍCI

Švagrová policejního inspektora se jednoho dne sbalí, odjede do Londýna a skočí do Temže. A pak v sousední vesnici jiná žena zemře za podobných okolností. Při vyšetřování případu detektiv Jackman zjistí, že zemřelé měly společnou jednu věc – nikdo o nich vlastně moc nevěděl. Ačkoliv vedly běžný rodinný život. Co se to tady děje? A kdo zemře jako další? Neodložitelný thriller Joy Ellisové čtěte opatrně, mohlo by se stát, že se vám v troubě spálí cukroví!

RAFFAEL: MALÍŘ V ŘÍMĚ

Vítejte v nádherném renesančním Římě. Mezi troskami starověkých chrámů sbírají inspiraci nejvýznamnější umělci své doby. V Sixtinské kapli právě legendární Michelangelo maluje strop a do toho všeho přijíždí mladý a ambiciózní umělec Raffael. Od autorky vynikajícího historického románu Mramor a plátno, kde se proti sobě postavili stárnoucí Leonardo da Vinci a mladičký Michelangelo, v této novince sledujeme další umělecký souboj dvou mistrů.

JÍST, ČI NEJÍST

Jak zhubnout bez mučení? Známý herec a moderátor Martin Zounar ví, jak na to. A ve své knize vám prozradí, jestli má nejvyšší zásluhu cvičení, nebo úprava jídelníčku. A taky to, jestli si může ještě někdy dát kachnu se zelím. V rozhovoru se známou výživovou poradkyní Alexandrou Rohlíkovou se dozvíte, jak si přes vánoční svátky udržet štíhlou linii!

DVORNÍ ZAHRADNICE

Píše se rok 1891 a Marleena se chce vyučit zahradnicí. V této době je ovšem vyloučeno, aby žena pracovala na zahradě, a tak se odvážná dívka rozhodne k riskantnímu kroku. Ostříhá si vlasy a v přestrojení za chlapce je přijata do prestižního dvorního zahradnictví. Poprvé od otcovy smrti je zase šťastná. Ovšem hrozba odhalení číhá všude, stejně jako intriky a šikana ze strany kolegů či šéfovy pokrytecké dcery… Historický román provoněný vůní květin a romantikou!

HOTEL PORTOFINO

Nádherný historický román, který líčí, jak to dopadne, když si bohatá anglická rodina otevře hotel v malebném italském městečku Portofino. Kromě každodenních starostí s vedením hotelu ale řeší i vztahy a rodinnou tragédii. Píšou se ale divoká 20. léta a kolem Itálie se plíživě utahuje smyčka nastupujícího fašismu...

SEZNAM PRO ŠTĚSTÍ

Dvě dívky, jedno horké léto a jeden seznam přání. Od autorky young adult senzace Pět kroků od sebe přichází další příběh, který vám přiroste k srdci! Po maminčině smrti se sedmnáctiletá Emily seznámí s novou holkou ve městě. A nečeká, že se díky ztrátě někoho blízkého sblíží. Možná až nečekaně moc…

J. P. O´Connell
319 Kč
Stephanie Storey
319 Kč
Joy Ellisová
279 Kč
Zounar Martin, Rohlíková Alexandra
239 Kč
Rachael Lippincottová
279 Kč