Božská znamení nebo jen dokonalá iluze?

Recenze Markéta Pospíšilová | 5. listopadu 2022

Andrew Mayne přichází s dalším fantastickým thrillerem, který vám nejen vezme dech, ale také poodhalí svět kouzel a magie. V jeho nové knize řádí “Čaroděj”.

Jessica Blackwoodová pochází z rodiny iluzionistů. Už jako malá stála na jevišti a předváděla nejrůznější triky. Po nešťastné události se však k rodinné tradici otočila zády a šla svou vlastní cestou. Její rozhodnutí bylo stát se policistkou a na svou původní profesi zcela zapomenout.

Neznámý hacker se naboural do webových stránek FBI, zanechal po sobě pouze shluk čísel a jméno “Čaroděj”. Prolomit šifru trvalo FBI několik dní. Čísla byla zakódovanými souřadnicemi místa, kde se nachází jeho oběť.

Po příjezdu na dané místo je policie v absolutním šoku. Zdá se, že vrah s nimi hraje jakousi zvrhlou hru. Z hrobu jako by vystupovala mladá dívka. V její tváři se zračí děs. Část těla je stále pohřbena v hlíně a konečky prstů má dívka rozedřené do krve, jak se snažila vydrápat ven. Soudní lékařka určila dobu úmrtí jen pár hodin zpět, než bylo tělo objeveno policií. Tento šílený výjev má však další podivnosti. Jedná se o dívku, která byla zavražděna již před dvěma lety. Má tedy FBI co dočinění s mužem, který má nadpřirozené schopnosti a umí oživit mrtvé, anebo je to jen dokonalý iluzionista? A kdo jiný by jim mohl pomoci tuto prapodivnou věc rozklíčovat než bývalá kouzelnice ve službách FBI?

Je to jediná iluze, kterou “Čaroděj” vytvořil, anebo má v plánu představit svým divákům více ze svých triků? A bude každé jeho kouzlo ještě dokonalejší a děsivější? Kolik nevinných připraví o život, aby byl se svým vystoupením naprosto spokojený?

Andrew Mayne nás nechá nahlédnout do světa neuvěřitelných iluzí a klamů, poodhalí nám staré kouzelnické triky i jak ošálit lidi s použitím nejnovějších technologií. A do toho všeho zamíchá hon na sériového vraha.

Který jiný autor by vykouzlil z prostředí magie lepší thriller než ten, jenž sám je iluzionista a spolupracoval s takovými legendami jako je David Copperfield či David Blaine?

Andrew Mayne každou další knihou dokazuje, jak skvělý spisovatel je. Jeho příběhy jsou šokující a dotažené do nejmenšího detailu. Jsou to přesně ty knihy, od kterých se nelze odtrhnout.

 

Autorka recenze Markéta Pospíšilová (ig @cteni_me_bavi)

Andrew Mayne
299 Kč