LISTOPAD? SPÍŠ KNIHOPAD! NA TYHLE NOVINKY SE TĚŠÍME NEJVÍC!

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 26. října 2022

Příroda stvořila listopad, aby knihomolové měli výmluvu, proč s knihou zalézt pod deku a nevylézat. I letos v listopadu na pultech knihkupectví přistanou ty nejočekávanější novinky. Tady je 8 nových knih, které nesmějí chybět ve vaší knihovně!

KOSTI V SRDCI

Colleen Hooverová je jedna z nejúspěšnějších autorek současnosti. Každá její kniha je hit, na který čekají desetitisíce čtenářů a čtenářek. Takže jsme si naprosto jistí, že Kosti v srdci bude největší hit letošního listopadu. Nemůžeme se dočkat, až se do příběhu dospívající dívky, která má před sebou nejtěžší léto svého života, začteme!

MOST SEBEVRAHŮ

Skočila, nebo jí někdo pomohl? Hluboko v lesích Montany stojí most, kde lidé dobrovolně končí své životy. Lena si je ale jistá, že její sestra sebevraždu nespáchala. Vydává se po jejích stopách a setkává se s policistou, který údajně nalezl mrtvé tělo. Ovšem na jeho líčení něco nesedí... Očekávaný thriller od autora bestselleru Není úniku!

ZNIČIT

Nejvýznamnější francouzský spisovatel současnosti Michel Houellebecq je zpět! A naposledy... Jeho nový román Zničit je totiž zároveň jeho poslední. Odehrává se v roce 2027 a vykresluje Francii v dost nelichotivém světle. Jde o zemi bez vize, kterou zmítají demonstrace a sucho. A do toho všeho někdo zveřejní video, kdy významnému politikovi uřízne hlavu. To, co začíná jako politický thriller, se v typicky houellebecqovském stylu změní v něco naprosto nečekaného!

ŠTĚSTÍ NA PŘÁNÍ

Angela Marsonsová je autorka vynikající krimi série s Kim Stoneovou v hlavní roli. Od thrillerů si však tentokrát dala pauzu a napsala osvěžující romantickou komedii. Tři kamarádky se rozhodnou, že z legrace vyšlou kletbu na muže ve svém životě. Jenže světe div se – kletba zafunguje! Těšte se na humorné situace, zmatky a samozřejmě lásku.

ČAS ODPOUŠTĚT

Právník Jake Brigance přijme obhajobu mladíka obviněného z vraždy policisty. Ostře sledovaný soudní proces rozděluje obyvatele malého města – mnozí chtějí rychlý soud a trest smrti, ale Jake to vidí jinak. Jakmile si zjistí o případu víc, pochopí, že musí udělat vše pro to, aby šestnáctiletého chlapce zachránil. John Grisham ve svém novém právnickém thrilleru otevírá pár těžkých témat. Připomnělo nám to legendární knihu Jako zabít ptáčka!

CHLAPEC, KRTEK, LIŠKA A KŮŇ: KRESLENÝ PŘÍBĚH

Tenhle fenomén obletěl celý svět a čtenáři ho přirovnávají k Malému princi. Milý příběh pro úplně kohokoliv líčí dobrodružství zvídavého chlapce, optimistického krtka, opatrné lišky a laskavého koně. Navzájem si kladou otázky, prozkoumávají svět a vzájemně se obohacují. Nové vydání vychází ve speciální grafické úpravě u příležitosti filmové premiéry!

DVORNÍ ZAHRADNICE

Píše se rok 1891 a Marleena se chce vyučit zahradnicí. V této době je ovšem vyloučeno, aby žena pracovala na zahradě, a tak se odvážná dívka rozhodne k riskantnímu kroku. Ostříhá si vlasy a v přestrojení za chlapce je přijata do prestižního dvorního zahradnictví. Poprvé od otcovy smrti je zase šťastná. Ovšem hrozba odhalení číhá všude, stejně jako intriky a šikana ze strany kolegů či šéfovy pokrytecké dcery… Historický román provoněný vůní květin a romantikou!

MLČET JAKO HROB

Pamatujete na bestseller Dívky z trajektu? Od autorky Lone Theilsové vychází očekávaná novinka! Novinářka Nora Sandová chce tentokrát napsat reportáž o teroristickém činu v malém anglickém městečku. Místo toho se ale dostane na stopu něčemu mnohem temnějšímu. Zdá se, že tohle roztomilé město skrývá několik děsivých tajemství…

Taylor Adams
299 Kč
John Grisham
399 Kč
Angela Marsonsová
259 Kč
Michel Houellebecq
399 Kč
Colleen Hooverová
299 Kč
Lone Theilsová
319 Kč