9 ŘÍJNOVÝCH KNIH, KTERÉ NUTNĚ POTŘEBUJEME

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 19. září 2022

Podzim knihám prostě svědčí! Koneckonců znáte lepší způsob, jak strávit deštivý a mlžný večer, než zalézt si pod deku s dobrou knihou a hrnkem čaje? My ne! Tady je 9 knižních novinek, na které se těšíme úplně nejvíc!

SPŘÁDAČI SNŮ

Nejnovější román oblíbené Barbary Erskinové se odehrává ve dvou časových rovinách - tak, jak to autorka umí úplně nejlíp. V 8. století našeho letopočtu, kdy je Anglie ještě rozdělená na jednotlivá království, chce král Offa provdat své tři dcery, aby získal co největší vliv. A v současnosti, která jako by dávnou minulost nevědomky zrcadlila... Nezapomenutelný příběh, na který se moc těšíme!

SLEPÁ ULIČKA

Konečně nová Joy Fieldingová! Po dvou letech se legendární autorka psychothrillerů vrací s příběhem, ve kterém od začátku víme, že někdo umře. Nevíme ale kdo. Možných obětí je tady totiž hodně - stejně jako motivů. Ačkoliv tahle ulice krásných domů a upravených zahrad vypadá jako ráj na zemi, ve skutečnosti tady téměř každý skrývá temné tajemství... Doporučujeme fanouškům Shari Lapeny a dalších thrillerů ze sousedství!

ATELIÉR ROSEN

Další rodinná sága od autorky bestsellerů Panský dům, Kavárna U Anděla nebo Venkovské sídlo! Anne Jacobsová tentokrát líčí osud rodiny modistek, které v roce 1830 vedou úspěšný obchod s klobouky. Babička, matka a dcera se mohou pyšnit spoustou spokojených zákazníků z Kasselu i okolí, ale když se mladá Elisa zamiluje do snoubence jejich bohaté klientky, všechno se začne komplikovat...

VRAH ANDĚLŮ

Když je na hřbitově nalezena mrtvola dívky se znetvořenou tváří, která jako by se snažila vyhrabat z hrobu ven, FBI ví, na koho se obrátit. Jessica Blackwoodová je bývalá iluzionistka a umí prohlédnout každý trik. Sice se snažila své bývalé zaměstnání hodit za hlavu, ale vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi jí nedá spát - Jessica si je jistá, že jeho činy dokáže logicky vysvětlit! Očekávaný thriller od autora bestsellerů Šelma a Černý korál vychází z autorových zkušeností - sám byl totiž taky iluzionista!

PŘÁNÍ

Romantické příběhy Nicholase Sparkse nás vždycky zahřejí i o studených podzimních večerech! Hlavní hrdinkou Přání je fotografka Maggie, která onemocněla rakovinou. Cítí, že slábne, a tak si najme asistenta. Mladý Mark se ukáže být více než příjemným parťákem a když je donucena s ním strávit Vánoce, Maggie se rozhodne vyprávět mu svůj příběh. Dojemný a laskavý příběh od krále romantiky vám zlomí srdce a zase ho slepí dohromady!

ZÁBLESK VE TMĚ

Teď tady máme tip na thriller, který šokoval i Jefferyho Deavera, Karin Slaughter a další mistry napětí! Před dvaceti lety byl Chloein otec zatčen za únos a vraždy šesti dívek. Teď se blíží výročí děsivých zločinů a celé to začne nanovo! Má její otec věrného následníka, nebo byl celou dobu nevinný? Mrazivý psychothriller, který vás donutí číst dlouho do noci!

PSÍ VÁNOCE

Hoďte se do vánoční nálady hezky s předstihem! Psí Vánoce od Bruce W. Camerona jsou zbrusu nový příběh od autora bestselleru Psí poslání. I když vás tahle kniha ale minula, tenhle příběh si můžete klidně vychutnat, vůbec na autorovy předchozí knihy nenavazuje. Jediné, co s nimi má společného, je hluboká láska ke psům, kterou autor líčí na každé stránce. Krásný příběh provoněný vánoční atmosférou - a štěkáním!

SLEČNA MARPLOVÁ: DVANÁCT NOVÝCH PŘÍPADŮ

Letos je to 95 let od chvíle, kdy vyšel první příběh se slečnou Marplovou. Od té doby se tahle všetečná stará dáma s čuchem na lidi přimotala k řadě podivných případů. A právě k letošnímu výročí vychází nádherně provedená sbírka 12 úplně nových příběhů od nejlepších současných autorek napětí, které skládají poctu Agatě Christie. Najdete tady povídku Ruth Ware, Karen McManus, Leigh Bardugo nebo Lucy Foley!

HISTORKY ZE TMY

Po fenomenálních povídkových sbírkách Nejkrásnější dárek a Všechny barvy duhy nakladatelství YOLI letos na Halloween chystá lahůdku pro čtenáře thrillerů a hororů! Jedenáct českých autorů napsalo příběhy plné děsu a nečekaných odhalení. Prostě ideální čtení na temné dušičkové večery, kdy se v ulicích válí mlha a ze stromů opadává poslední listí! Těšte se na povídku Kateřiny Šardické, Pavla Renčina nebo Anny Musilové a na několik mrazivých debutů!

kolektiv autorů
299 Kč
W. Bruce Cameron
239 Kč
Christie Agatha a kolektiv autorek
319 Kč
Nicholas Sparks
319 Kč
Joy Fieldingová
319 Kč
Jacobsová Anne alias Lamballe Marie
399 Kč
Andrew Mayne
299 Kč
Stacy Willingham
359 Kč
Barbara Erskinová
399 Kč