ŠEPOT Z LESA: když mezi stromy číhá zlo...

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 3. srpna 2022

Mysteriózní thriller české autorky je perfektní kniha na horké dny - bude vám z ní totiž běhat mráz po zádech!

Žádná jiná kniha nás letos nevyděsila tolik jako Šepot z lesa.

Autorce se podařilo perfektně zachytit klaustrofobní vesnici v podhůří Orlických hor, postavy, u kterých si nejste jistí, zda jim můžete věřit, a navíc podivné věci, které se začnou dít, když se investigativní novinář začne vrtat ve starém případu zmizení nejlepšího kamaráda. 

Ale hezky postupně... Petr je novinář, který se do rodné vesnice vrací z Prahy po mnoha letech. Je čerstvě rozvedený, jeho matka nedávno zemřela, a tak chce začít nanovo. V chalupě, ve které kdysi vyrůstal, na vesnici, kde coby dítě znal každého. 

Známé tváře a prostředí v něm probudí spoustu vzpomínek. A to nejen těch příjemných, ale taky znepokojivých. Jeho nejlepší kamarád Vojta totiž před dvaceti lety beze stopy zmizel. Jeho tělo se nikdy nenašlo a případ byl odložen.  

Petr se však nemůžu zbavit dojmu, že Vojta se mu i po tolika letech snaží něco říct. Staré rádio šumí i bez baterie. Žárovka podivně poblikává. A z hustého lesa za chalupou se ozývá něco, co by mohlo být šumění větví, ale taky šepot... 

Šepot z lesa je příběh, který stojí na hranici mezi thrillerem a hororem. Čtenář si po celou dobu není jistý, jestli mají události logické vysvětlení, nebo zda už se pohybuje na území, kde racionálno neplatí.

V tomhle kniha Kateřiny Surmanové připomíná romány slovenského autora Jozefa Kariky (Trhlina, Propast) nebo britské bestsellerové spisovatelky C. J. Tudor (Kříďák, Jáma, Upálené). 

Kateřina Surmanová
319 Kč