Skandální Bridgertonovi jsou zpět!

Recenze Simona Krchová | 7. července 2022

Milí čtenáři, těšíte se na nový příběh rodu Bridgertonů? Určitě ano! Protože si nedokážu představit, že by jejich příběh někdo neočekával s dychtivostí, tak jako já. Takže se pohodlně usaďte, lehněte, jak je vám to příjemné a nalistujte první stránku. Bridgertonovi jsou opět na scéně.

Mladá Billie Bridgertonová je velmi půvabná, chytrá a hlavně temperamentní dáma, která musí mít vždy pravdu a za každou cenu vyhrávat. Ve svých třiadvaceti letech stále bydlí se svou rodinou, nemá žádného manžela a to dost tíží její matku, ale Billie tento stav právě vyhovuje. Ne, že by na manželství ani nepomyslela, avšak hledání manžela není její prioritou. Nejvíce se zajímá o jejich panství. Pro ni je na prvním místě důležitější, kolik sklidí ječmene než nějaká sezóna plesů v Londýně.

Jenže jednoho dne, když se snaží pomoci kočce, která uvízne na větvi stromu, se stane neštěstí a Billie spadne na střechu továrny a poraní si kotník. Po dlouhé době uvidí v dálce postavu a tak na ní začne zběsile volat. Když Billie zjistí, kdo jí jde vysvobodit, nejraději by na střeše zůstala. Je to totiž George Rokesby. Poslední osoba na planetě, od které by chtěla zachránit. Billie zná George od malička, jsou totiž sousedé a jejich rodiny jsou letitý přátelé. Však také jejich matky doufají v to, že se Billie provdá za jednoho z bratrů Rokesbyových. Billie Andrewa a Edwarda miluje. Znají se odmala, vyrůstali spolu, lítali po venkově, takže jsou spíše jako bratři a sestra, jen George nebere Billie jako bratra. Vždy byl pro ni nudný, upjatý a samotářský. Také je o pár let starší než ona a jeho bratři, a je prvorozený syn a tedy dědic hrabství Crake. A George? Ten to cítí stejně jako Billie. Podle něj je lehkovážná a tvrdohlavá. Vždy, když jsou spolu v jedné místnosti, neodpustí si kousavé poznámky. A jak to tak bývá, co se škádlívá, rádo se mívá.

Když George Billie zachrání a odnese ji, začne ji navštěvovat a lépe poznávat. Alespoň má záminku ji vidět, když je jeho bratr Andrew doma, protože má zlomenou ruku a z námořnictva ho poslali domů na zotavenou. George začíná na Andrewa žárlit, když vidí jak si s Billie rozumějí a laškují mezi sebou. Ale co to do něj vjelo, přece Billie Bridgertonová je poslední žena na světě, kterou by chtěl. Akorát že od té doby jí nemůže dostat z hlavy. Jednoho dne Bridgertonovi uspořádají zábavu a pozvou několik hostů, mimo jiné samé nezadané mladé muže a ženy, když v tom přijde poslíček s psaním, že se pohřešuje již několik týdnů mladý pan Edward. Vše se otočí o 180 stupňů. Všichni jsou zoufalí a zhroucení a oslava se ihned ruší. George má v plánu odjet do Londýna a přes své kontakty zjistit, jestli neví něco více o Edwardovo zmizení. S tím souhlasí paní Rokesbyová a bere do Londýna i Billie, aby jí našla vhodného manžela, protože začne brzká sezóna plesů a Georgovi vhodnou manželku. Při jednom setkání s bývalým vysloužilým generálem se George dozvídá zajímavé věci o Edwardovi a jeho zmizení, avšak bude muset slíbit generálovi protislužbu.

Jak tento příběh dopadne? Není protislužba pro generála příliš nebezpečná? Získá George nakonec Billiinu ruku? Nebo ta jejich nevraživost stále potrvá? Vždyť jsou každý úplně jiný, alespoň z jejich pohledu. A co Edward? Bude živ nebo snad mrtev? Můžeme si klást mnoho otázek, ale odpovědi se dozvíme tak jako tak v knížce. Jako každý díl ze série Bridgertonových, tento opět nezklame. Humor a vášeň, štěstí i neštěstí vás budou provázet každou stranou. A garantuji vám, že knížku přečtete na jeden zátah.

 

Autorka recenze: Simona Krchová