Dechberoucí příběh plný tajemství o jediném rozhodnutí – to si nenechte ujít!

Recenze Klára Parmová | 3. července 2022

Kniha Matky není tak úplně klasickou knihou o dvou středoškolácích. Rozhodně vás ale chytí stejně za srdce a možná i za duši.

Nadia Turnerová a Luke Sheppard – oba mladí a kvůli jednomu odreagování musí čelit důležitému rozhodnutí. Nadia otěhotní. Jenže tato událost ovlivní jejich životy až do dospělosti a do doby, kdy jsou každý někde jinde. Své největší tajemství Nadia nepoví ani své nejlepší kamarádce Aubrey. Jedno vede k druhému a tajemství se jen množí. Kam to všechno povede?

Kromě těchto postav – Nadii, Luka a Aubrey se v knize vyskytují i Matky. Jsou to starší dámy, které navštěvují kostel, okolo kterého se děj odehrává. Ze svého pohledu hravě komentují současný děj a dozvídáme se i pár střípků z jejich životů.

Kniha se četla naprosto skvěle a stránky utíkaly. Není to ten typ knihy, kdy se začtete a za dobu, která přijde jako pouhá chvilka, jste o sto padesát stran dále. Čte se pomalu, loudá se, ale není to utahané. Je to příjemné čtení, které vás donutí se zamyslet nad spoustou věcí. Co by se stalo, kdybyste neudělali toto rozhodnutí v minulosti? Nad touto otázkou se zabývají i postavy, jejichž osudy sledujeme v knize.

Moc se mi líbí jazyk, kterým je kniha napsaná. Úplně jej nedokážu popsat, ale je hravý a lehký. Jako by se vám děj odehrával před očima místo toho, abyste četli nějaká písmenka na stránce. Je to velmi živý text plný emocí a podnětu na zamyšlení.

Kniha není z žánru, který pravidelně čtu. Velmi mě bavila a určitě po ní sáhněte. Mám rozhodně o čem přemýšlet!

 

Klára Parmová

Brit Bennett
279 Kč