Snům je potřeba jít vstříc

Recenze Jana Vymětalíková | 16. května 2022

V životě často všichni bereme spoustu věcí jako každodenní samozřejmost. To, že máme rodinu, že jsme zdraví, že máme střechu nad hlavou anebo třeba i dostatek peněz. Co když vám ale jedna jediná chyba může vzít úplně všechno? Může se to stát kdykoli, často právě, když to nejméně čekáme.

Nicméně přesně to se ale stalo právě hrdince tohoto příběhu, Sophii, mladé a chytré Němce, která studuje na prestižní chemické univerzitě a sní o vlastním krámku s vlastními krémy. Její otec vlastní drogerii, kterou Sophie určitě již brzy zdědí, takže ji nic nestojí v cestě za jejím snem. Tedy, jen a pouze do doby, než udělá osudovou chybu, která změní úplně všechno. Po milostném vztahu, který navázala po sblížení se svým profesorem Georgem, otěhotní, nicméně Sophie však čeká, že spolu založí jednu velkou šťastnou rodinu. Dítě je přece dar Boží! Anebo snad není? Pro Sophii to bude však znamenat, že ztratí všechno, co kdy měla, od své milované rodiny, možnosti prestižního studia, krásného domu až po ztrátu své nepravé lásky. Nemá tak vůbec nic. Sophie je tedy nucena se obrátit na svou nejlepší přítelkyni z dětství Henny, která je herečkou v divadle, a za svou přítelkyni by klidně dýchala. Spolu tak zažijí nejedno velké dobrodružství, které začne brzy po Sophiině otěhotnění. Odjíždějí spolu bok po boku budovat zcela nový a lepší život do sousední Francie! Sophie bere novou zemi jako začátek nového života. Lepšího života! A to jak pro sebe, tak především pro své nenarozené dítko. Hledá si tedy práci, nové přátele i vlastní bydlení. A jednoho dne jí Paříž naskytne příležitost ukázat světu, že její kariéra chemičky není u konce, ba teprve na samém začátku.

Mladá dívka, těhotná, bez rodiny, domu, peněz i partnera, která se spoléhá jen na svou jedinou kamarádku, která však žije svým vlastním, nočním životem. Vždyť přeci spolu nemohou bydlet navždy! Co má ale tedy Sophie vlastně udělat? Jak se má postarat o sebe a o dítě, úplně sama? V Paříži čeká Sophii hodně nadějí a příležitostí na lepší život, stejně tak ji však opět potká i spousta ztrát a bolesti. Co všechno člověk musí udělat pro dosažení svých snů a pro lepší způsob života? Přesně to Sophie zjistí v průběhu své cesty za svým snem. Nejednou šlápne vedle, o spoustu věcí přijde, ale nakonec se k ní dostane i příležitost v podobě slavné světové kosmetičky Heleny Rubinsteinové, která si Sophii odveze s sebou do města, které nikdy nespí: do velkolepého New Yorku. V naději, že je Sophie velice potencionální dívka s talentem, který nesmí zůstat žádným očím skryt, do ní vkládá všechny své naděje a prostředky, s cílem, aby její kariéra mířila jen a pouze vzhůru. Dokáže však Sophia splnit všechny očekávání vážené madam Rubinsteinové? Zvládne podruhé sama započít nový život, i když tentokrát s pomocí? Sophie o tom nemá tušení, je ale odhodlaná pro to udělat vše, co bude v jejích silách.

Často všichni váháme o krocích, které by mohly vést ke splnění našich největších snů, protože se bojíme kroků, které vedou k chybám, přešlapům, neúspěchům a ztrátám. Člověk ale na cestě za svými opravdovými sny a vlastním štěstím vždy něco ztratí, a udělá i spoustu nevratitelných chyb. Ani samotná Sophie toho nebyla výjimkou, její ztráty by druhého člověka srazily k zemi, ona se však zvedla silnější a odhodlanější, než kdy byla. Nevzdala se a dosáhla svého cíle. Dostala se do laboratoře a začala pracovat jako chemička. Proto i my, nadějní a nadšení čtenáři, musíme věřit ve všechny své sny, a v to, že si je splníme. Musíme jim však ale vyjít naproti, jinak naše cesta k nim bude věčná. Kdyby i Sophie zůstala stát na místě, nikdy by neopustila ani Německo, svou rodnou zemi. Pokud tedy chcete návod, jak dosáhnout svých snů, kniha Sophiina naděje Vám pomůže, protože Sophie je úplně obyčejná mladá dívka, která dosáhla naprosto neobyčejných věcí. Tak knihu do ruky, a nechte se vtáhnout do Sophiiny cesty.

 

Jana Vymětalíková

Corina Bomannová
399 Kč