Křest knihy Ladislava Špačka DĚDEČKU, VYPRÁVĚJ O PRAZE

Setkání s autory Knižní klub | 6. května 2022

POZOR ZMĚNA! Vzhledem ke špatnému počasí se dnešní křest přesouvá ze zahrady Portheimka do Paláce knih LUXOR na Václavském náměstí  41, Praha 1. Křest se uskuteční 17. května od 14:00. Knihu pokřtí Marta Jandová.

 

Knížka Dědečku, vyprávěj o Praze navazuje na ucelenou řadu knih o laskavém dědečkovi a jeho zvídavé vnučce Viktorce.

Tentokrát se vydáme na procházku Prahou. Budeme se seznamovat s jejími památkami, uličkami, romantickými zákoutími, významnými budovami, ale i s důležitými pamětihodnostmi.

Dědeček vypráví Viktorce a jejím kamarádům o našich dějinách, jak těch nejstarších, tak i nejnovějších. Dovídají se tak, co utvářelo náš národní život, jakých tradic si máme vážit, jaké oběti museli naši předkové přinést za naši svobodu a šťastnou současnost.

Společně poznávají všechny čtvrtě historické Prahy: Staré Město, Malou Stranu, Nové Město a Hradčany s Pražským hradem. Dědečkovo vyprávění není jen historickým výkladem, je oživováno pověstmi, příběhy, hravou formou seznamuje děti s důležitými osobnostmi našich dějin, s místy a událostmi, které by měl každý znát. Jednotlivé kapitoly slouží jako námět na vycházku.

Součástí je audiokniha, již namluvil sám Ladislav Špaček.