Rodinné lži a záhadná tajemství

Recenze Markéta Pospíšilová | 28. března 2022

Po 12 letech potkáte svou dřívější nejlepší  kamarádku s kterou jste zpřetrhali všechny vazby. Budete se k ní znát nebo se otočíte zády jako by neexistovala?

Vždy má jasná volba ve čtení byly knihy historické, převážně válečné, ale v této situaci, kdy se válčí jen malý kousek od nás, nemám chuť se do nich pouštět. Potřebovala jsem nutně změnu tématu. A to pravé ořechové se objevilo právě mezi novinkami, kniha od bestsellerové autorky Sophie Hannah s názvem Dokonalé děti. Knihy od Sophie Hannah, v kterých znovu oživila nejznámějšího z detektivů, Hercula Poirora se mi hodně líbily, proto jsem věděla, že se Sophií nemohu šlápnout vedle.

V této knize nečekejte Hercula, ale role detektiva se ujme úplně obyčejná žena, povoláním masérka a máma dvou puberťáků. Když veze svého syna na fotbal  jen kousek od místa kam se přestěhovali před lety jejich nejlepší přátelé, přemůže ji zvědavost a zajede se podívat přímo k jejich domu. Když sedí v autě a vzpomíná na jejich poslední setkání před lety, k domu přijede auto, z něhož vystoupí její kamarádka Flora a její dvě malé děti. Počkat před 12 lety bylo dětem 5 a 3 roky, jak je možné, že vůbec nezestárly? A kde je její třetí dítě? Mohl jejich otec vymyslet něco, co zapříčinilo, že jejich děti nerostou a zůstávají dokonalými malými dětmi a nebo Beth tak trochu blázní a všechno byl jen nějaký výplod její fantazie? Přece, ale ví co viděla a svým očím i své mysli může stále věřit, nebo snad ne? Čí děti to tedy jsou?

Beth se snaží vypátrat víc a zjistit, co se tady děje. Floru a další členy rodiny se snaží najít na Facebooku, Twitteru i Instagramu. Vyptává se sousedů, zajede k jejím rodičů, dává se do řeči se zaměstnankyní školy, kam jedno z dětí chodí. Dokonce s manželem navštíví přímo dům, kde Floru viděla. Ale všechno, co podnikne přináší ještě více otázek a nedává vůbec žádné odpovědi. Navíc to vypadá, že někdo nechce, aby Beth zjistila více informací. Může jít Floře a jejím dětem o život a nebo snad Beth, která se snaží odhalit pravdu? Měla dříve Flora s jejím manželem Lewisem dokonalou rodinu? Nebo ji stále má a Beth se honí pouze za svými přeludy a svým vyptáváním ničí všem život? Ať je to tak či tak Beth se nehodlá vzdát dokud všemu nepřijde na kloub. Měli byste stejné odhodlání jako ona nebo byste zavřeli oči?

Pojďte se ponořit do hlubin minulosti a na hladinu vytáhnout všechny rodinné problémy, křivdy a lži. Rozpletete záhadu ještě před koncem knihy a nebo vás Sophie Hannah utáhne na udičku?

 

Markéta Pospíšilová

Sophie Hannah
299 Kč