7 nejlepších knih, které vyjdou v dubnu

Aktuality Radek Blažek | 21. března 2022

Duben je nevyzpytatelný měsíc: v jednu chvíli může svítit sluníčko, v další přijde sněhová vánice. Aprílové počasí je nejlepší přežít v pohodlném křesle a s dobrou knihou! Podívejte se, jaké skvělé knihy právě vycházejí!

POSLEDNÍ ZELENÉ ÚDOLÍ

Poslední zelené údolí je román z druhé světové války inspirovaný skutečnými událostmi. Příběh začíná v Sovětském svazu, odkud se jedna rodina pokouší uprchnout. Chtějí uniknout brutální Stalinově diktatuře - a bohužel to znamená, že musejí cestovat do Německa s podobně brutálními nacisty. Doufají však, že na konci cesty na ně čeká svoboda...

SMRT PŘICHÁZÍ NA PROHLÍDKU

Perfektní čtení na oddech! Švédský spisovatel Anders de la Motte spojil síly s humoristou Mansem Nilssonem a společně napsali svižnou detektivku z části Švédska, které se přezdívá “skandinávská Provence”. Stockholmský detektiv, který sem přijel na dovolenou, místo koupání v moři musí vyšetřit podivnou smrt neoblíbené realitní makléřky. A brzy zjišťuje, že motiv má spousta lidí!

JINÁ TŘÍDA

Pamatujete si na legendární film Čokoláda s Johnny Deppem v hlavní roli? Od autorky jeho knižní předlohy právě vychází čerstvá novinka! Tentokrát však nejde o žádnou romantiku, nýbrž o znepokojivý psychologický román z anglické internátní školy. Jeden ze zdejších studentů je totiž nebezpečnější, než zbytek jeho spolužáků...

VESNICE

V téhle vesnici se znají všichni. Nebo ne? Poté, co se v poli najdou lidské ostatky, policie brzy dospěje k názoru, že jeden z místních je zvrácený vrah! Vesnice je nová česká detektivka od Kristýny Trpkové, autorky bestselleru Stvůra. V hlavní roli se opět těšte na dvojici svérázných vyšetřovatelů Lauru Linhartovou a Adama Beneše.

BILLIE EILISH

Nejzářivější hvězda současného hudebního nebe napsala otevřenou knihu o sobě. Fanouškům a hudebním kritikům v ní bez obalu odhaluje své skutečné já i fotky ze soukromých rodinných alb. V zahraničí kniha sbírá nadšené recenze, takže nesmí chybět v knihovně žádného hudebního nadšence!

NAJDI MĚ

Když usvědčený sériový vrah Benjamin Fisher souhlasí, že policistům ukáže místo, kam pohřbil své oběti, vyšetřovatelé se vydávají na cestu do pouště. Netuší, že právě v to Fisher doufal. Tahle cesta je totiž smrtící léčka. A jediný, kdo může situaci zachránit, je vrahova dcera Reni, která se minulost snaží hodit za hlavu...

SPOLU NA VĚKY

Jeden chlapec. Jedna dívka. A jejich nešťastný milostný příběh, který se odehrává pořád dokola. Originální příběh dvou mladých lidí, kteří napříč staletími hledají svůj šťastný konec. Teprve pak se ze smyčky vysvobodí. Tohle je tip pro fanoušky seriálu Cizinka!

Anne Frasierová
279 Kč
de la Motte Anders, Nilsson Mans
319 Kč
Kristýna Trpková
259 Kč
Billie Eilish
399 Kč
Shanna Miles
319 Kč
Joanne Harrisová
359 Kč
Mark Sullivan
399 Kč