Březen = do knihkupectví vlezem!

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 16. února 2022

7 knih, na které se v březnu těšíme nejvíc. Drsný severský thriller, zamilovaný příběh z metra nebo nádherný příběh z Anglie 50. let. Ne, tyhle novinky v knihkupectví rozhodně nenecháme!

DĚRAVÉ PAMĚTI

Nejznámější český spisovatel Michal Viewegh slaví 60. narozeniny a k té příležitosti vychází kniha jeho děravých vzpomínek. Děravých proto, že i deset let poté, co málem nepřežil prasklou aortu, má pořád problémy s krátkodobou pamětí. Ta dlouhodobá mu ale naštěstí stále slouží, takže si můžete přečíst, jak prožíval listopad 1989, co předcházelo vydání jeho první knihy, nebo jak si užíval divoká 90. léta.

VRAŽDA NA OSTROVĚ CAMINO

Horký písek, chlazené drinky a mrazivá vražda! John Grisham se vrací s novou knihou, tentokrát to však výjimečně není soudní thriller, ale klasická detektivka ve stylu Agathy Christie. Během řádění hurikánu někdo zabil slavného spisovatele a klíč k odhalení jeho vraha se skrývá v jeho nedokončeném rukopise!

MŮJ POLICISTA

Nádherný příběh z Anglie 50. let líčí příběh Marion, která se bláznivě zamiluje do pohledného policisty Toma. Jenže netuší, že Toma víc přitahuje okouzlující elegán Patrick… Silný příběh se v zahraničí stal bestsellerem a připravuje se film s Harry Stylesem v hlavní roli!

SNĚŽNÝ ANDĚL

Nový fenomén severského krimi! Jak spolu souvisí chlapec, který skočil z mostu, žena, kterou zavraždili v jejím vlastním bytě, a dívka, která zmizela beze stopy? Charlotte von Klintová a Per Berg musí podivný případ rozlousknout dřív, než zůstane navždy pohřbený v bělostném sněhu...

HRA O DĚDICTVÍ

Po smrti záhadného miliardáře newyorská středoškolačka Avery Grambsová zjistí, že veškerý majetek zdědila ona. Avery ho přitom v životě neviděla a nenapadá ji jediný důvod, proč se dědičkou pohádkového jmění stala právě ona. Vydává se na miliardářovo rodinné sídlo a tam se potkává se čtveřicí jeho vnuků, kteří zuří, že peníze nepřipadly jim. A když Avery jen o vlásek unikne smrti, je jí jasné, že pokud chce přežít, musí se naučit intrikařit lépe než miliardářova zhrzená rodina...

ČESKEM OD SEVERU K JIHU

Po úspěchu knih Severní stezka a Jižní stezka, které cestovatele provedly krásami našeho pohraničí, je tady tip na 600 km dlouhou trasu přímo srdcem země! Překrásná kniha plná fotografií a tipů nadchne jak cestovatelské dobrodruhy, tak ty, kdo chtějí krásy České republiky objevovat hezky v pohodlí.

POSLEDNÍ STANICE

Od autorky bestselleru Červená, bílá a královsky modrá vychází očekávaná love story dvou dívek! Čím je výjimečná? Jedna z nich totiž v 70. letech uvízla v newyorském metru a od té doby existuje jenom tam… Roztomilý příběh provoněný vůní palačinek vás okouzlí newyorskou atmosférou, hrdiny, které si zamilujete jako vlastní kamarády, a špetkou nadpřirozena!