Máte dokonalý život a najednou vás zasáhne taková rána osudu, že změníte svůj život úplně od základů a přestěhujete se do jiného státu. Pro někoho možná útěk před realitou, pro někoho odvaha začít žít nový život.

" /> Máte dokonalý život a najednou vás zasáhne taková rána osudu, že změníte svůj život úplně od základů a přestěhujete se do jiného státu. Pro někoho možná útěk před realitou, pro někoho odvaha začít žít nový život.

"/>

Zahalte se do hedvábí, které vás v zimě zahřeje a v létě ochladí

Recenze Simona Krchová | 23. ledna 2022

Máte dokonalý život a najednou vás zasáhne taková rána osudu, že změníte svůj život úplně od základů a přestěhujete se do jiného státu. Pro někoho možná útěk před realitou, pro někoho odvaha začít žít nový život.

Tento příběh začíná poněkud smutně, pohřbem Petera, manžela Angely. Do té doby žila Angela úžasný život, pracovala se svým mužem a jeho kamarádem ve stavební firmě, kterou založili. Vychovali atraktivní, sebejistou a chytrou dceru Nathalii, která studuje v Mnichově dějiny umění. Při čtení kondolencí narazí na dopis od tety Tess, která bydlí v italském Venetu v Asenze. Tess žádá Angelu, aby jí přijela navštívit a zůstala u ní pár týdnů. Angela nabídku přijme a odjíždí. S Tess vzpomínají na dávné časy, chodí na capuccino do oblíbené Tessiny restaurace u Fausta. Teta zná Asenzu velmi dobře, vypráví o historii snad každého domu ve městě. Při procházce navštíví Dům hedvábí, kde se prodávají unikátní šály. Angela okamžitě propadne jeho kouzlu a chce se podívat na celý proces tkaní.

Jednoho dne najde Tess ležet na zemi. Protože je už stará dáma a neslouží jí tak dobře kolena, musí podstoupit operaci, kde jí voperují umělý kolenní kloub. V době kdy leží Tess v nemocnici, Angela začne rekonstruovat její usedlost. S architektem Dario Montim vytvoří pro Tess skvělé podmínky pro bydlení. Teď už nebude muset po schodech do své oblíbené věže, ale vyjede do patra výtahem. Dario je z Angely nadšený a dokonce se do ní tajně zamiluje. Ona ho však bere jako kamaráda, vždyť je o tolik starší, že by jí mohl dělat otce. Jednou jí Dario pozve na večeři, když v tom mu zavolá známý, že potřebuje od něj posudek ohledně statiky ve ville Castro, kterou získal jako pozůstalost po předcích. Angela se tak seznamuje s obchodníkem Vittoriem Fontarinim. Mezi oběma přeskočí jiskra.

Vraťme se, ale k domu hedvábí. Když Angela zjistí, že se dům prodává a s ním i tkalcovna hedvábí, ihned jí vnukne nápad, že by prodala podíl z Peterovy firmy a za získané peníze odkoupí tessituru (ital. tkalcovna). Sejde se s majitelem domu, starým morousem Lorenzem Rivaleccou, ale ten se jí vysměje do očí, když mu nabídne cenu, za kterou by tkalcovnu odkoupila.

Ptáte se zda Angela získá tkalcovnu? Ano, nakonec ano. Po bolesti ze ztráty manžela a nalezení nové lásky nejen k hedvábí začne žít úplně nový život.

Román má překvapivý příběh. Nechybí v něm odvaha, důvěra, odkrytí tajemství, ale i zrada a vášeň.

Příběh je velmi poutavý, četba je nenáročná a vhodná k chladným nocím. Ihned se vcítíte do děje a nejraději byste se vydali spolu s Angelou do krajin teplé Itálie. Jediné co bych vytkla, že autorka používá občas italské věty a slovíčka a nejsou přeložené, takže se můžete jen domnívat, co asi znamenají v překladu. Jsem zvědavá, jak nás překvapí autorka Tabea Bachová v 2. díle této trilogie.

 

Autorka recenze: Simona Krchová

Tabea Bachová
259 Kč