Nečistá hra a advokátka s ostrými lokty

Recenze Petra Pilátová | 16. ledna 2022

Thriller je žánr, ve kterém vychází opravdu mnoho knih. Pokud hledáte něco neotřelého a máte rádi právnické prostředí, Nečistou hru si zamilujete. Victor Methos  totiž přichází s dalším právnickým thrillerem.

Danni Rollinsová je advokátka, která se s ničím nemaže a dokáže mít i v soudní síni pěkně prořízlou pusu. Jednoho dne Danni o její služby požádá rodina Thornových. Jejich sedmnáctiletý mentálně postižený syn Teddy je obviněn z obchodování s drogami. Jenže když Danni s Teddym začne mluvit, je si zcela jistá, že by ničeho podobného nebyl schopen. A rozhodne se tento případ vzít a bojovat za spravedlnost.

Nečistá hra má spád už od prvních stran. Autor na nic nečeká a začne čtenáře pomalu zaplétat do nejrůznějších klubek lží. Postavy jsou vylíčeny barvitě a můžete si být jistí, že některé budete opravdu nenávidět. Danni bojuje za Teddyho, jak nejlépe dovede, není to vždy jednoduché a chvílemi pochybuje o sobě samé a říká si, jestli si nevzala příliš velké sousto. Nebojte se, že bude kniha pouze z prostředí soudní síně a budete číst jen o nezáživném vyslýchání, to tady nehrozí. Čekají na Vás intriky, lži a rozuzlení, ze kterého Vám nebude dobře na duši.

Kromě právnické linky sledujeme i životní příběh samotné Danni. I když je odvážná a silná žena, v lásce se jí zrovna nedaří a vidíme, že i ona má svoje slabosti a bolístky. A přesně tímhle si Danni získá čtenářovu náklonnost, i když v práci je drsná a neústupná, v reálu je obyčejná žena.

Nečistá hra je sice fiktivní příběh, ale působí velice uvěřitelně a ukazuje různá úskalí právního systému. Stejně tak čtenáři ukazuje, jak může taková vypjatá situace působit na mentálně postiženého chlapce a jak se s tím vyrovnává. Nejedná se o drsný příběh, ale stejně vás vtáhne a budete Teddymu s Danni fandit.

 

Petra Pilátová (@knihomolskydenik)

 

Victor Methos
279 Kč