Co když vše napovídá tomu, že jste ohrozili své dítě...?

Recenze Kateřina Málková | 30. prosince 2021

Co je nejhorší noční můra každé matky? Jistě se můžeme shodnout na tom, že je to situace, kdy se vaše dítě dostane do nebezpečí. 

Kdyby se něco takového stalo Vám, budete si jistě zase a znova vyčítat své činy, přemýšlet co jste mohli udělat jinak, dumat nad tím, co jste mohli ovlivnit, omílat dokola myšlenky, co jste mohli změnit nebo neudělat, jak tomu prostě za každou cenu zabránit...

Co když vše ukazuje na Vás a na včechny Vaše chyby, co když jste jedinou podezřelou? A co když si prostě opravdu nejste jistá, zda jste svému dítěti neublížila? S tím se potýká hrdinka nového psychologického trilleru Až ji najdou od začínající spisovatelky jménem Lia Middleton.

Naomi Williamsová je žena s problematickou minulostí, žena, která svými činy a hloupými chybami dovedla svého muže k tomu, aby ji opustil i s jejich 18 měsíční dcerkou. Svoji dceru však nadevše miluje a je ochotna se napravit za každou cenu. Další motivací je pro ní její nové začínající těhotenství. Chce sama sobě i svému okolí dokázat, že je skvělá matka, která je schopna se o své dítě postarat.

Po více než dvou letech se jí konečně podaří bývalého manžela přesvědčit, aby u ní dcerku nechal přes noc.  Její Freya je konečně s maminkou, Naomi na to tak dlouho čekala...

I jedna noc však dokáže kartami zamíchat a vše zamotat. Naomi se ráno probudí do noční můry a udělá další obrovkou chybu svého života. Zavolá policii s informací, že se její dcera pohřešuje, i přesto že realita je mnohem horší...

Bývalý manžel Aiden, jeho nová manželka Helen, vyšetřovací tým, spousta dobrovolníků, zástupy novinářů a krutá a děsivá pravda se stanou součástí Naomina života a každého následujícího dne. Každý ubíhající den přináší další lež, další praní špinavého prádla a čtenář postupně dostává rozvíjející se konečný obrázek toho, co se skutečně přihodilo.

Kniha „Až ji najdou“ je bravurně napsaný psychologický triller, který čtenáře napíná, otevírá mu temná tajemství života hlavních hrdinů. Postupně i retrospektvině doplňuje ze začátku neúplný obraz a dlouho nechává čtenáře domýšlet skutečnosti podle vlastní fantazie a představivosti. Román je temný, nejedná se o zrovna lehké a nenároční čtení, jak to u správného thrilleru bývá. Do aktuálního počasí a ročního období se však hodí dokonale. Jen se zavrtat pod teplou deku, případně zapálit krb, dívat se na venkovní fujavici nebo umírající podzim a vážit si každé minuty svého skutečného života.

 

Kateřina Málková

 

Lia Middleton
299 Kč